Ceremonia wręczenia aktu nadania tytułu oraz kluczy do bram Nasielska odbyła się w dniu 10 listopada 2022 roku w Nasielskim Ośrodku Kultury.
Biografia kandydata: dr Mariusz Błoński
Urodził się 24 maja 1964 r. w Warszawie, tam też ukończył szkołę podstawową i liceum. Lata 1986-1992 spędził zagranicą (głównie w Wielkiej Brytanii i Skandynawii), gdzie poza pracą zajmował się rozwijaniem swoich zainteresowań historycznych (przede wszystkim związanych z archeologią) oraz kształceniem kompetencji językowych (m.in. w London Study Centre w Londynie).
Ceremonia wręczenia certyfikatu nadania tytułu oraz kluczy do bram Nasielska odbyła się w dniu 10 listopada 2003 roku w sali kina „Niwa” w Nasielsku. Ks. Tadeusz Tomasiński - Był żołnierzem AK w latach 1942-1944. W 1944 walczył w powstaniu warszawskim. Studiował teologię w Ołtarzewie (1943-1946) i na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie (1946-1950). ¦więcenia kapłańskie przyjął 10 lipca 1949 w Rzymie. Tamże był w 1950 sekretarzem osobistym bp. Wojciecha Turowskiego, a następnie asystentem pallotyńskiego prokuratora generalnego ks. Webera. (1950-1953). Po przybyciu do Francji w 1953 ks. Tomasiński był duszpasterzem Polonii i ekonomem regionalnym w latach 1953-1993. Ks. Tomasiński był twórcą i - w latach 1956-1993 - dyrektorem drukarni Imprimerie de Busagny w Osny, drukującej m.in. w ramach wydawnictwa Editions du dialogue w czasach PRL kilka milionów polskich książek, często z tzw. drugiego obiegu. Współinicjator i odpowiedzialny za budowę Gimnazjum świętego Stanisława (College st. Stanislas) i Szkoły Techicznej w Osny oraz Pallotyńskiego Domu Pielgrzyma w Rzymie. Od 1974 zajmuje się polskimi misjami na świecie (szczególnie w Afryce). W okresie stanu wojennego ks. Tomasiński był organizatorem Komitetu Pomocy dla Polski. Jest członkiem zarządu Domu dla Studentek Polskich w Paryżu (od 1974), Domu dla Studentów Polskich w Paryżu (od 1980), i rektorem pallotyńskiej wspólnoty w Osny. Z zamiłowania jest badaczem historii sztuki oraz dziejów Polski i Francji. Został odznaczony Krzyżem Armii Krajowej i Orderem Odrodzenia Polski (IV klasy).
Jest ona dwukrotną złotą medalistką Igrzysk Olimpijskich: w Atlancie w 1996 roku (w karabinku pneumatycznym) i w Sydney w 2000 roku (w karabinku standard), brązową medalistką Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku (w karabinku standard), brązową medalistką Mistrzostw świata w 1994 roku, mistrzynią Europy w 1997 roku, wicemistrzynią świata w 1990 i 1998 roku, wielokrotną mistrzynią Polski oraz najlepszą sportsmenką Polski w plebiscycie „Przeglądu Sportowego” w 1996 roku. Pani Renata certyfikat nadania honorowego obywatelstwa oraz klucze do bram Nasielska odebrała w dniu 26 listopada 2003 roku podczas uroczystości, jaka miała miejsce w Hali Sportowej w Nasielsku.
Na mocy Uchwały Nr LXVI/567/23 Rady Miejskiej w Nasielsku z dnia 30 Listopada 2023 roku tytuł Honorowego Obywatela Gminy Nasielsk został nadany Panu Pawłowi Sokolnickiemu.
Biografia kandydata:
Pan Paweł Sokolnicki urodził się w Nasielsku. Ukończył Szkołę Podstawową Nr 2 im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku, a następnie technikum w Golądkowie (obecnie: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie) ze specjalizacją: agrobiznes.
Od najmłodszych lat związany ze sportem, z którym przygodę rozpoczął w MLKS „Żbik” Nasielsk. Trenował i grał w piłkę nożną w drużynach żaczków i trampkarzy, ale więcej serca wkładał w tenis stołowy. To właśnie w tej dyscyplinie był wielokrotnym zwycięzcą turniejów wojewódzkich (m.in. w Finale Wojewódzkim o Puchar „SM” w 1994 r.), a także wielokrotnym uczestnikiem turniejów makroregionalnych.
Na mocy Uchwały Nr LXVI/567/23 Rady Miejskiej w Nasielsku z dnia 30 Listopada 2023 roku tytuł Honorowego Obywatela Gminy Nasielsk został nadany Panu Jarosławowi Jarząbkowskiemu.
Biografia:
Pan Jarosław Jarząbkowski urodził się w Nasielsku, gdzie spędził swoje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Uczęszczał do Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Nr 1 im. Konstytucji 3 Maja oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Iwaszkiewicza w Nasielsku. Równocześnie rozwijał swoją pasję do gier komputerowych, w szczególności Counter-Strike oraz sportu ćwicząc w Spartakusie i trenując w MLKS „Żbik” Nasielsk. Chcąc iść w ślady swojego ojca podjął studia fizjoterapeutyczne, jednak wkrótce je porzucił na rzecz dalszego rozwijania swoich pasji.
s