Logo Gminy Nasielsk
Powróć do: Historia i tradycje

Symbole

Flaga, flaga urzędowa

Flaga Nasielska

Flaga - stanowi prostokąt o stosunku wysokości do długości 5:8 i składa się trzech równych poziomych pasów w układzie równoległym.

 

Flaga Urzędowa

Flaga Urzędowa Gminy Nasielsk - flagą urzędową Gminy Nasielsk jest płachta trójdzielna z herbem.

Hejnał

Hejnał - utwór muzycznych na trąbkę skomponowaną przez Piotra Grzywacza z Tucholi. Hejnał może być wykonywany lub odtwarzany podczas uroczystości miejskich, wojewódzkich i państwowych z udziałem władz Gminy Nasielsk oraz podczas innych ważnych wydarzeń związanych z życiem Gminy Nasielsk.

Herb Nasielska

Herb Nasielska   Herb - pochodzi od herby szlacheckiego "Prawdzic". Herbem Gminy Nasielsk jest: w polu niebieskim czerwony mur z pięcioma blankami, zza którego widoczne jest pół wspiętego żółtego (złotego) lwa, skierowanego w prawą stronę, trzymającego w łapie złotą prawdę.

Logo słowne

Logo Słowne - Nasielsk warto powracać   Logiem słownym jest hasło" Nasielsk - Warto powracać" autorstwa Anny Rajkowskiej. Logo słowne zostało wybrane w 2011 roku w wyniku zorganizowanego konkursu na logo słowne Gminy Nasielsk.  Od tamtego czasu Gmina Nasielsk posługuje się ww. hasłem na wielu płaszczyznach związanych z promocją Gminy.