Długoletnie Pożycie Małżeńskie
Każda rocznica ślubu to wydarzenie szczególne, pełne wzruszeń i wspomnień, jeśli zaś jest to rocznica sześćdziesiąta czy pięćdziesiąta nabiera ona niezwykłego wymiaru nie tylko dla samych par małżeńskich, ale również dla ich rodzin i całej lokalnej społeczności.
Kolejne pary małżeńskie z terenu miasta i gminy Nasielsk zostały odznaczone medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Karola Nawrockiego. Medale te są niezwykłym wyróżnieniem dla par małżeńskich stanowiących dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i przyznawane są małżonkom, którzy przeżyli w jednym związku małżeńskim przynajmniej 50 lat.
Z tej okazji w dniu 3 grudnia 2025 r. w Urzędzie Miejskim w Nasielsku odbyła się kolejna, ostatnia w tym roku uroczystość, na której Burmistrz Nasielska Radosław Kasiak złożył serdeczne gratulacje i życzenia wyróżnionym małżonkom oraz dokonał uroczystego aktu dekoracji przyznanymi medalami.
W tej wyjątkowej chwili Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Ewa Mikulska skierowała do Szanownych Jubilatów i przybyłych na uroczystość gości kilka słów podkreślających znaczenie wyjątkowych odznaczeń państwowych, jakimi są medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie oraz złożyła życzenia z okazji obchodzonych rocznic małżeństwa.
Jubileusz Diamentowych Godów, czyli 60-tą rocznicę zawarcia małżeństwa obchodzili:
Państwo Krystyna i Jan Wyrzykowscy z Jackowa Dworskiego
Jubileusz Złotych Godów, czyli 50-tą rocznicę zawarcia małżeństwa i przyznane przez Prezydenta RP medale otrzymali:
Państwo Wiesława i Krzysztof Morawscy z Morgów
Państwo Janina i Tomasz Pasiewicz z Torunia Dworskiego
Państwo Władysława i Janusz Piotrowscy z Nasielska
Medalami z okazji Jubileuszu Diamentowych Godów, czyli 60-tej rocznicy ślubu wyróżnieni zostali również Państwo Elżbieta i Tadeusz Wdowińscy z Nasielska, którzy nie brali udziału w uroczystości.
Z całego serca dziękujemy Diamentowym i Złotym Jubilatom za okazywaną miłość, szacunek oraz wzajemne wsparcie i wytrwałość. Bo przecież Wasze życie nie tylko było „usłane różami”, to przede wszystkim zwykła codzienność, w której mierzyliście się z różnymi zarówno pięknymi, jak i czasem trudnymi, a może też bolesnymi chwilami. Dziś możecie być z siebie dumni, że swoim zaangażowaniem i mądrymi wyborami dalej idziecie przez życie razem, tak jak to przysięgaliście sobie przed wieloma laty. Swoją postawą dajecie nie tylko piękny przykład, ale tworzycie też wzór do naśladowania dla przyszłych pokoleń.
Uroczystość zakończyła się zrobieniem wspólnych zdjęć oraz wzniesieniem toastu za zdrowie Dostojnych Jubilatów symboliczną lampką szampana i słodkim poczęstunkiem z pysznym tortem jubileuszowym w roli głównej.
Naszym Szanownym Jubilatom jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje oraz życzymy kolejnych wspólnych, pogodnych lat życia, w jak najlepszym zdrowiu i zadowoleniu.

