Warsztaty wielkanocne „Od filiżanki do stroika”
W dniu 21.03.2026 r. w Cieksynie odbyły się warsztaty wielkanocne pn. „Od filiżanki do stroika”. Warsztaty były realizowane w ramach Inicjatywy Lokalnej Gminy Nasielsk na wniosek złożony przez Panie Jolantę Gajewską, Dorotę Jobs oraz Agnieszkę Śliwińską i były prawdziwą podróżą przez świat kreatywności, wiosennej świeżości i radości tworzenia. Już od pierwszych chwil dało się wyczuć wyjątkową atmosferę, pełną ciepła, inspiracji i wspólnego zaangażowania.
To było spotkanie, które pokazało, że z małej filiżanki może narodzić się coś naprawdę wyjątkowego. Ze zwykłych materiałów powstały wyjątkowe stroiki wielkanocne, pełne delikatnych ozdób i wiosennych kolorów. Gałązki bukszpanu, bazie, suszone kwiaty i subtelne dekoracje układały się w harmonijne kompozycje, które zachwycały swoją różnorodnością.
Każdy stroik był inny, bo każdy niósł w sobie cząstkę osoby, która go tworzyła. Było widać radość, skupienie, a czasem nawet dziecięcą ekscytację odkrywania własnych możliwości. Warsztaty stały się nie tylko okazją do nauki nowych umiejętności, ale też do zatrzymania się i doświadczenia czegoś pięknego w gronie innych.
Na zakończenie wszyscy mogli podziwiać efekty swojej pracy. Stoły wypełniły się kolorowymi, pełnymi kolorów stroikami, które wprowadziły prawdziwie świąteczny nastrój. Uczestnicy opuszczali warsztaty z uśmiechem, gotowi zabrać do swoich domów nie tylko własnoręcznie wykonane dekoracje, ale także dobre wspomnienia i odrobinę wiosennej energii.
Wydarzenie zrealizowano w ramach Inicjatywy Lokalnej Gminy Nasielsk.

