Logo Gminy Nasielsk

Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Nasielsku Etap I

9 marca 2026 r. w Urzędzie Miejskim w Nasielsku gościliśmy Panią Anna Brzezińska - Członkini Zarządu Województwa Mazowieckiego oraz Panią Ilonę Soja-Kozłowską Dyrektorkę Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, z którymi Burmistrz Nasielska Radosław Kasiak w towarzystwie Skarbnika Nasielska Rafała Adamskiego podpisał umowę na rozbudowę oczyszczalni ścieków w Nasielsku.

Gmina Nasielsk otrzyma 6 749 481,50 zł ze środków unijnych!!

Projekt realizowany w formule "zaprojektuj i wybuduj", obejmuje kompleksową modernizację i rozbudowę oczyszczalni ścieków oddanej do użytku w 2006 roku, zlokalizowanej w Nasielsku.
Główne zadania w ramach inwestycji to:
1. Modernizacja części biologicznej w celu zwiększenia jej
przepustowości i efektywności.
2. Budowa nowej, kompletnej linii gospodarki osadowej.
3. Wdrożenie działań na rzecz efektywności energetycznej, w tym budowa instalacji fotowoltaicznej.

Wdrożenie nowoczesnych rozwiązań technologicznych poprawi jakość życia mieszkańców, stan środowiska naturalnego oraz wesprze zrównoważony rozwój regionu.

Oczyszczalnia ścieków w Nasielsku powinna zostać rozbudowana do końca 2027 roku.

 

Galeria zdjęć

20260409-IMG_6815 20260409-IMG_6868 20260409-IMG_6888 20260409-IMG_6899 20260409-IMG_6916
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności