informacja srow www Szanowni Państwo, w bazie utworzonej przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego (CEEB) dla miasta i gminy Nasielsk znajduje się 7532 punktów adresowych, na które powinny zostać złożone deklaracje.
Do dnia dzisiejszego zostało złożonych i wprowadzonych do systemu przez Wydział ŚROW 5251 deklaracji, co stanowi 69%.‼️
Mamy wprowadzone prawie wszystkie deklaracje, które Państwo złożyliście do tut. urzędu. Nie wprowadziliśmy ok. kilkudziesięciu, których nawet wprawny grafolog nie byłby w stanie rozszyfrować.
Zresztą do wielu z deklaracji musieliśmy się posiłkować innymi bazami danych, do których mamy dostęp, bo dostarczone przez Państwa deklaracje często były bardzo nieczytelne.
Kosztowało nas to dużo pracy, często po godzinach urzędowania, bo większość z Państwa złożyła deklaracje na ostatnią chwilę i praca się skumulowała.
Co prawda mamy 6 miesięcy na wprowadzenie deklaracji do bazy, niemniej jednak żeby umożliwić Państwu składanie wniosków o dodatek węglowy, wprowadziliśmy je wszystkie‼️
Niemniej z podanej wyżej statystyki jasno wynika, że ok 30% z Państwa deklaracji nie złożyła‼️‼️
Co prawda termin ustawowy składania upłynął 30 czerwca 2022 roku. ale „zapominalscy” wciąż mogą uniknąć ryzyka kary, jeśli pospieszą się i złożą zaległą deklarację, korzystając z możliwości tzw. czynnego żalu.
Nadal można składać deklaracje do CEEB zarówno w systemie na stronie ceeb.gov.pl, jak i można przekazać ją do naszego urzędu tak jak dotychczas.
Przypominamy, że deklaracje na nieruchomości zamieszkałe składa: właściciel/współwłaściciel lub zarządca – DEKLARACJĘ A.
Natomiast wszyscy przedsiębiorcy, obiekty użyteczności publicznej itp. – składają DEKLARACJĘ B.
Ponadto obowiązkowi złożenia deklaracji nadal podlegamy w przypadku instalacji nowego źródła ciepła oraz wymiany urządzenia grzewczego na nowe. W obydwu przypadku mamy na to 14 dni od uruchomienia‼️
Chcesz sprawdzić czy Twoja deklaracja widnieje w systemie: https://zoneapp.gunb.gov.pl/#/verify
Wzór deklaracji CEEB : https://bit.ly/3MwewLU
Druki wersji papierowej do pobrania w punkcie podawczym na parterze budynku) można złożyć w Urzędzie Miejskim, gdzie pracownicy Wydziału Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich służą pomocą przy wypełnieniu deklaracji, a także wprowadzają złożoną deklarację do elektronicznej bazy CEEB.
Pomoc telefoniczna: 23 69-33-077, mailowo:


🍀Wydział Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich🍀