dzień ziemi

Za nami kolejne obchody ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI, które odbyły się w naszej gminie w dniach - od 19.04.2021 r. do 25.04.2021 r. pod hasłem „PRZYWRÓĆ NASZĄ ZIEMIĘ”.
Jest nam bardzo miło poinformować, że pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej, nasi mieszkańcy licznie sprzątali swoją najbliższą okolicę.
Pragniemy serdecznie podziękować za udział i zaangażowanie w przedsięwzięcie, które ma na celu przypominać, jak ważna jest troska o środowisko naturalne, w którym żyjemy, a także zachęcać ludzi do wypracowania drobnych zmian w swoim życiu codziennym.
Składamy podziękowania grupom zorganizowanym, ale także tym, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w akcję bez oficjalnego zgłaszania się do gminy.
 
Serdeczne podziękowania dla :
 
Sołectwa Nowa Wrona
Sołectwo Ruszkowo
Sołectwo Cieksyn
OSP KSRG Cieksyn
Dolina Wkry
Klub Sportowy Wkra Cieksyn
Kolo Gospodyń Wiejskich w Cieksynie
Sołectwa
Żabiczyn
Sołectwa Broninek
Sołectwa Kosewo
Sołectwa Młodzianowo
Niepubliczne Przedszkole Sakolandia
Skafander Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne
Nasielsk Baszta Team
Morsy Nasielsk 
Aktywny i Czysty Nasielsk
 
Mamy nadzieję, że na stałe zmniejszy to skalę zaśmiecenia, które z niewiadomych przyczyn występuje licznie nie tylko w naszej gminie, ale w całym naszym kraju.
Dzięki długoletniej, dobrej współpracy z Nadleśnictwem Płońsk, po raz kolejny otrzymaliśmy sadzonki drzew, które rozdawaliśmy w podziękowaniu za sprzątanie. Nadleśnictwu Płońsk składamy również serdeczne podziękowania.
Wiele razy otrzymywaliśmy po kilkaset sadzonek, które trafiały do szkół, przedszkoli czy innych grup, które włączały się w akcje w latach ubiegłych.
W tym roku dzięki życzliwości Nadleśniczego Nadleśnictwa Płońsk otrzymaliśmy ponad tysiąc sztuk sadzonek drzew, które odwdzięczą się nam zielenią, cieniem i tlenem!!

Gmina jak corocznie zapewniła worki i rękawice do sprzątania oraz odbiór, transport i kosztowną utylizację zebranych odpadów, których zebrano bardzo dużo!!
Odpady ze wskazanych przez zbierających miejsc, na zlecenie gminy odebrał Zarząd Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Nasielsku lub Błysk Bis.