nsp 2021 popupSzanowni Państwo!

Jesteśmy już na półmetku Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021, który potrwa do 30 września br. W Gminie Nasielsk zostało spisanych 41,3% osób oraz 39,9% mieszkań (stan na dzień 05.07.2021 r.). Na sześć gmin w powiecie nowodworskim zajmujemy drugie miejsce za gminą Leoncin.

Przypominam, że możliwości dokonania spisu mamy kilka. Obowiązkową metodą spisu jest samospis internetowy. Można tego dokonać logując się na stronie https://spis.gov.pl.  Należy wówczas wykazać wszystkie osoby, które w dniu 31.03.2021 r. o godzinie 24:00 mieszkały pod danym adresem. Wszystkie dodane i prawidłowo spisane osoby są zwolnione  z obowiązku samospisu. Oznacza to, że osoby te nie muszą samodzielnie logować się  do aplikacji spisowej, aby dokonać samospisu.

Jeśli nie możecie liczyć Państwo na pomoc najbliższych w dokonaniu samospisu bądź nie macie dostępu do komputera oraz Internetu, możecie odwiedzić Gminny Punkt Spisowy zlokalizowany w siedzibie Urzędu Miejskiego w Nasielsku, gdzie na czas trwania spisu przygotowano specjalne miejsce do spisania się przez Internet.

Metodą uzupełniającą jest spis przez telefon na infolinii spisowej (tel. 22 279 99 99) lub wywiad z rachmistrzem –  rachmistrzowie dzwonią z tel. 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Dodatkowo od 23 czerwca br. rachmistrzowie spisowi rozpoczęli także wywiady bezpośrednie w terenie. W sytuacji, gdy skontaktuje się z Państwem rachmistrz, nie można mu odmówić realizacji spisu.

Pamiętajmy, że udział w spisie to nasz ustawowy obowiązek. W związku z powyższym zachęcam tych mieszkańców, którzy jeszcze tego nie dokonali, aby nie czekali do ostatniej chwili i spisali się możliwie jak najszybciej!

Gminny Komisarz Spisowy
Burmistrz Nasielska
Bogdan Ruszkowski