Dlaczego na stronie UG Nasielsk zakładka komunikacja podawane jest, że Gmina ma połączenia autobusowe z Pułtuskiem, Płońskiem i Ciechanowem jeżeli jest to nie prawdą. Uważam, że powinna być podana informacja dlaczego zniesiono te połączenia, czy gmina robi coś w tym kierunku aby zostały przywrócone i w jakim terminie. Jeżeli nie to dlaczego.

Pozdrawiam. Janusz M


Odpowiedź: Uprzejmie informuję, iż jak Pan słusznie zauważył na chwilę obecną brak jest połączeń autobusowych z Pułtuskiem, Płońskiem i Ciechanowem. Powodem braku połączeń na tych trasach jest likwidacja Spółki Mobilis Group/PKS Ciechanów, która je realizowała do końca czerwca.

Pragnę jednak wskazać, że Gmina Nasielsk nie jest organizatorem tychże przewozów pasażerskich, ponieważ nie są one wykonywane w granicach administracyjnych naszej gminy. Zamieszczone na stronie informacje zostały zaktualizowane a podlinkowane rozkłady jazdy poszczególnych przewoźników są odnośnikami do stron internetowych tychże przewoźników. Zostały stworzone z myślą o mieszkańcach, w celu ułatwienia wyszukania przez nich dogodnego połączenia. W związku z powyższym informacja o połączeniach przez Pana wymienionych została usunięta.

Jeżeli pojawią się inni przewoźnicy realizujący przewozy z sąsiadującymi gminami na pewno je udostępnimy, o ile otrzymamy od nich rozkład jazdy.

Na koniec chciałbym podziękować Panu za wiadomość i zapraszam do zadawania pytań w przyszłości.

Z poważaniem Bogdan Ruszkowski Burmistrz Nasielska