78. rocznica Powstania Warszawskiego

plakat_1_sierpnia_kopia3
Kategoria
Kultura
Termin
poniedziałek, 1 sierpień 2022 16:00 - 20:00

Krąg Instruktorów i Starszyzny Harcerskiej ZHP na czele z Panem Januszem Konerbergerem, Burmistrz Nasielska Bogdan Ruszkowski, Radny Rady Miejskiej Janusz Gers oraz Pani Teresa Skrzynecka i Fundacja Bądźmy Razem zapraszają na obchody 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego!

Dzień 1 sierpnia 1944 roku to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Wspominamy tych, którzy zginęli za wolność stolicy i jednocześnie niepodległość Polski. To z ich poczucia obowiązku, patriotyzmu i niezwykłej odwagi powinniśmy dziś brać przykład.

W tym roku mija 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Weź czynny udział w obchodach, a o godzinie „W”, czyli 17.00, wraz z całą Polską oddaj hołd Powstańcom Warszawskim!

Zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystościach gminnych, gdzie wspólnie z dziesiątkami Nasielszczan będziemy oddawać cześć Bohaterom!

W poniedziałek, 1 sierpnia spotykamy się o godzinie 16:00 na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Nasielsku. Stąd wyposażeni w biało-czerwone flagi i polskie akcenty ruszymy w kierunku dawnej jednostki wojskowej w Chrcynnie rowerami, biegnąc, truchtając, o kijkach – jak kto woli.

Obstawę trasy do Chrcynna zapewnią strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nasielsku oraz Policja.

Na placu w Chrcynnie o godzinie 17:00 uczcimy pamięć poległych, po czym odbędzie się Apel poświęcony 78. rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego.

W tym wielkim dniu będzie miało miejsce także uroczyste przekazanie Sztandaru Hufca ZHP Nasielsk do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Nasielsku.

Następnie odbędzie się msza święta polowa.

Będziemy także świadkami wystrzału z armat oraz koncertu zespołu „Bene”.

Razem z harcerzami odśpiewamy pieśni powstańcze ze śpiewnikami przy wspólnym ognisku!

Jednocześnie Radny Rady Miejskiej Janusz Gers oraz Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Cieksynie, a także mieszkańcy Borkowa serdecznie zapraszają o godzinie 17:00 na plac przy altanie w Borkowie na wspólne uczczenie godziny „W” poprzez odpalenie biało-czerwonych rac i wspólne ognisko, podczas którego będą odśpiewane pieśni patriotyczne i harcerskie!

Zachęcamy do wzięcia ze sobą flag Polski, kwiatów, wianków, opasek – wszystkiego, co pokaże, jak bardzo kochamy naszą Polskę!

Oczywiście, jak co roku 1 sierpnia o godzinie 17:00 w gminie Nasielsk zawyją syreny Ochotniczych Straży Pożarnych.

Zwracamy się do wszystkich Nasielszczan oraz do osób goszczących w naszym mieście, aby na ich dźwięk zatrzymali się i minutą ciszy uczcili 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Wspólnie oddajmy hołd poległym i żyjącym uczestnikom Powstania Warszawskiego. Uczcijmy pamięć wszystkich tych, którzy 78 lat temu znaleźli w sobie siłę i odwagę, aby walczyć o wolność Polski. Nie zapominajmy również o cywilnej ludności Warszawy, która z wielkim poświęceniem wspierała walczących Powstańców. Im wszystkim jesteśmy winni dozgonne wdzięczność i szacunek.

Cześć Bohaterom Powstania!

 
 

Terminy

  • poniedziałek, 1 sierpień 2022 16:00 - 20:00

Wspierane przez iCagenda