Gmina Nasielsk, to nie tylko obszar o walorach przyrodniczych, ale również historycznych. To tutaj, na Ziemi Nasielskiej, kształtowała się historia, która dziś odkrywa przed nami ślady przeszłości.

Najtrwalszym śladem przeszłości, tradycji, historycznych wydarzeń związanych ze skrawkiem Ziemi Nasielskiej są zabytki architektury.

Olej lniany Państwa Kowalskich Gmina Nasielsk może poszczycić się bogatą ofertą produktów lokalnych, które cieszą się uznaniem szerokiego grona smakoszy tradycyjnej, ekologicznej kuchni.

Ścieżka przyrodnicza „Budki lęgowe ptaków” w Farmie Krzyczki wprowadza dzieci i dorosłych w tajniki mazowieckiej przyrody. Osoby spacerujące ścieżką poznają kilkanaście rodzajów rodzimych gatunków ptaków, ich obyczaje, poznają budki lęgowe rozmieszczone na tablicy ekspozycyjnej, po czym odszukują je w  pobliskim lesie. 

Warto też wspomnieć o wsi Konary, w której powstało Centrum Akwaponiki*.

Lotnisko w chrcynie

W odległości 3 km od Nasielska znajduje się należące do Aeroklubu Warszawskiego lotnisko w miejscowości Chrcynno, gdzie można skoczyć ze spadochronu, odbyć lot motolotniowy czy paralotniowy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć Nasielska z lotu ptaka autorstwa M. Grzyba.

Artystyczny Cieksyn

SZLAK KOLOROWYCH DRZEW  W CIEKSYNIE – "DRZEWA JAK MALOWANE"

Nasielsk jest wyjątkowym miastem, które może pochwalić się tym, iż przyszło w nim na świat dwoje podwójnych Mistrzów Olimpijskich. Dwie osobistości, które na zawsze weszły do historii polskiego i światowego sportu.

Dolina Wkry

Dolina Wkry (miejscowości: Cieksyn, Borkowo, Dobra Wola, Lelewo, Zaborze) to miejsce, które idealnie wpisuje się w trend turystyki weekendowej.