- Szczegóły
Prosto z drukarni! Świeżutkie i pachnące! Drugie wydanie folderu turystycznego pt. (Na)Sielskim Szlakiem, już na Was czeka w Urzędzie Miejskim (pokój 107).
W publikacji znajdują się opisy atrakcyjnych i cennych krajobrazowo miejsc, pomników przyrody, zabytków i punktów widokowych znajdujących się w Naszej Gminie. Do folderu dołączona jest mapa turystyczna z oznaczonymi szlakami i ciekawymi miejscami na trasach.
- Szczegóły
Zachęcamy do zapoznania się z trasą niebieskiego szlaku i jego walorami przyrodniczo – krajobrazowymi. Jest to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych szlaków na Mazowszu. Nie bez powodu jego twórca - wybitny krajoznawca mazowiecki Lechosław Herz określił go ponadregionalnym i unikalnym, biorąc pod uwagę dolinę Wkry, przez którą przebiega szlak. Nazwa ,,Cztery Pory Roku’’ wzięła się z przyrodniczego oblicza trasy, która wręcz wtapia się w zmieniające scenerie podczas pór roku w dolinie rzeki. Warto ze względu na to zobaczyć szlak, co jest też zachętą odwiedzania go przez cały rok. Trasa szlaku ponadto jest bezpieczna, dzięki temu, że prowadzi w prawie 80% ścieżkami i dróżkami przez nadwkrzańskie, dzikie przyrodniczo tereny, które niedostępne są dla ruchu pojazdów.
- Szczegóły
Zielony szlak pieszy prowadzi przez najcenniejsze obszary przyrodnicze i krajobrazowe gminy Nasielsk. Są to malownicze tereny doliny Wkry, kompleksy leśne, obszary źródliskowe ze strumykami, wzgórzami i zagłębiami morenowymi. Trasa szlaku biegnie obok jeziora Zieleń w, licznych stawów (w Miękoszynie, Studziankach i Psucinie) i obszarów podmokłych. Zróżnicowane ekosystemy przyrodnicze (suche na piaskach i wydmach oraz bagienne po starorzeczach, bezodpływowe podmokłe), tereny równinne i faliste są niezwykłą atrakcją dla turystów. Warto
- Szczegóły
We współpracy z PTTK - Oddział Mazowsze stworzyliśmy na terenie Gminy Nasielsk pierwszy szlak rowerowy – czarny. Jest to trasa o długości 24 km, zaczynająca się jako przedłużenie czarnego pułtuskiego szlaku rowerowego w gminie Serock – na granicy Zabłocia i Jaskółowa.
- Szczegóły
Dzięki współpracy z PTTK Oddział „MAZOWSZE” został zrealizowany projekt rowerowy "SZLAK 100-LECIA BITWY WARSZAWSKIEJ", którego jednym z elementów było utworzenie czerwonego szlaku rowerowego w formie pętli o długości 46 km. Trasa stanowi swoistą obwodnicę gminy – główny szlak turystyczny Nasielska dla rowerzystów. Pozwoli ona poznać turystom obszar rozległej i bogatej w walory oraz przybliży aspekty historyczne Ziemi Nasielskiej. Dzięki stacjom PKP – Studzianki, Cieksyn i Nasielski – usytuowanym na trasie czarnego szlaku rowerowego, powstał ważny dla turystów węzeł komunikacyjny, umożliwiający przyjazd do gminy Nasielsk z innych części Mazowsza.
- Szczegóły
W krajobraz Cieksyna wpisany jest jedyny w swoim rodzaju Szlak Kolorowych Drzew. W jego skład wchodzą cztery unikalne drzewa-rzeźby: Drzewo Różowe, Drzewo Pomarańczowe, Drzewo Cytrynowe oraz Drzewo Turkusowe, których twórcami są Kinga i Mirosław Szczypek ze Stowarzyszenia Artystyczno-Społecznego SKAFANDER oraz Jarosław Urbański artysta rzeźbiarz z Chojnic. Warto też wspomnieć o pięknie wykonanej wiacie przystankowej i mostku "Amigos".
- Szczegóły
W ramach projektu ROWEROWY "SZLAK 100-LECIA BITWY WARSZAWSKIEJ" realizowanego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze Oddział „Mazowsze” PTTK Mazowsze przy udziale pracowników Wydziału Administracji i Nadzoru Urzędu Miejskiego w Nasielsku powstała aplikacja na urządzenia mobilne oraz towarzysząca jej strona internetowa www.szlak1920.pl. Z jej pomocą możemy łatwiej zwiedzać i odkrywać gminę Nasielsk. Będzie mogła ona zaprowadzić nas do wybranego z ok. 150 miejsc położonych na obszarze naszej gminy.