DSC05277W poniedziałek, 11 grudnia 2017r. w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Nasielsku Nasielskie Towarzystwo Kultury zorganizowało spotkanie, w czasie którego omówione zostały zadania oraz wyznaczone cele, którymi Towarzystwo zajmie się w ramach tegorocznej edycji 2017/2018 akcji „Masz Głos”. W spotkaniu uczestniczyli: Bogdan Ruszkowski - Burmistrz Nasielska, radny Dariusz Kordowski, dyrektor Centrum Usług Wspólnych Hanna Pietrzak, nauczyciele oraz mieszkańcy Nasielska.

pdf-pobierz_zaproszenie-

W tegorocznej akcji „Masz Głos” bierze udział ponad 290 grup z całej Polski, a 58 z nich to grupy nieformalne, z czego 75% pochodzi spoza miast wojewódzkich. Przez dziesięć miesięcy uczestnicy akcji będą wspólnie działać i wdrażać pomysły, które sprawią, że w ich okolicy będzie żyło się lepiej.

Nasielskie Towarzystwo Kultury już po raz drugi uczestniczy w działaniach organizowanych przez Fundację im. Stefana Batorego. Ostatnim działaniem NTK były prace związane z przywróceniem estetyki przy tablicy pamiątkowej, znajdującej się na skwerze przy ulicy Kościuszki.

W tegorocznej edycji akcji „Masz Głos” 2017/2018 Nasielskie Towarzystwo Kultury wspólnie z przedstawicielami samorządu lokalnego zajmie się tematyką historyczno – obywatelską. Głównym celem naszego działania będzie zaangażowanie władz miejskich, samorządowych, społeczności szkolnej oraz mieszkańców Nasielska w proces nadania nazwy/patrona jednej z ulic naszego miasta. Dodatkowym celem będzie przeprowadzenie konsultacji wspólnie z władzami miasta i mieszkańcami odnośnie projektu opracowania tablic informacyjnych przybliżających historię Nasielska. Efekty działań chcemy sfinalizować w okresie marzec-kwiecień br. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami działań. Chętni mogą włączyć się do współdziałania zgłaszając swoje pomysły. Postaramy się zorganizować szereg spotkań z mieszkańcami w celu skonsultowania tych pomysłów.

Na kolejne drugie spotkanie zapraszamy w dniu 11 stycznia br. do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Nasielsku w godz. od 10.00 do 15.00. Razem tworzymy SUPER SAMORZĄD! Zapraszamy! Przedstawiamy zdjęcia z grudniowego spotkania i plakat – zaproszenie na spotkanie 11.01.2018.

W imieniu realizatorów
Krzysztof Macias