tour bitwa warszawska 1920 2020Już 15 sierpnia ulicami Nasielska po raz kolejny przebiegać będzie trasa wyścigu kolarskiego Tour Bitwa Warszawska 1920.

IV etap wyścigu tym razem będzie miał swój początek i koniec na nasielskim Rynku. To właśnie w naszym mieście zlokalizowane będzie miasteczko kolarskie, które będzie swoistym centrum dowodzenia i sercem wydarzenia. To właśnie w miasteczku kolarskim będzie możliwość śledzenia zmagań kolarzy na żywo.

W tym roku w Tour Bitwa Warszawska 1920, w 100. rocznicę heroicznych wydarzeń, do walki sportowej przystąpi światowa śmietanka kolarska:
1. Alpecin Fenix (BELGIA)
2. Uno - X Development Team (NORWEGIA)
3. Lotto Soudal Development (BELGIA)
4. Elkov Kasper (CZECHY)
5. UAE Zjednoczone Emiraty Arabskie
6. Leopard PROC Cycling (LUKSEMBURG)
7. Mazowsze Serce Polski (POLSKA)
8. Voster ATS Team (POLSKA)
9. Jumbo Visma Team (HOLANDIA)
10. UKRAINA National Team
11. LKT Team Brandemburg (NIEMCY)
12. P & S - Metalltechnik (NIEMCY)
13. KED Stevens (NIEMCY)
14. Kibag CKT Kosowo (SZWAJCARIA)
15. Parkhotel Velkenburg (HOLANDIA)
16. Team SKS Sauerland NRW (NIEMCY)
17. Swiss Racing Academy (SZWAJCARIA)
18. Team Synch Giant (DANIA)
19. NIEMCY National Team
20. Sensa KvK Team (HOLANDIA)
21. Bike AID (NIEMCY)
22. Velo Schils (WIELKA BRYTANIA)
23. Marathon Tula (ROSJA)

W pobliżu miasteczka, na południowej stronie skweru Jana Pawła II, wzdłuż ulicy Rynek ze swoimi produktami stać będą lokalni przedsiębiorcy, rzemieślnicy, twórcy rękodzieła.

Wydarzenie wiązać się będzie z poważnymi utrudnieniami w ruchu drogowym:
Parking przy skwerze Jana Pawła II będzie nieczynny od piątku 14 sierpnia od godziny 17:00 do soboty 15 sierpnia do godziny 20:00.
Parking wzdłuż ulicy Rynek będzie nieczynny, a ulica ta wyłączona całkowicie z ruchu od 14 sierpnia od godziny 17:00 do 15 sierpnia do godziny 19:00
Wzdłuż trasy wyścigu w godzinach 13:30-17:00 występować będą okresowe wyłączenia z ruchu na ulicach:
— Rynek,
— Kościuszki,
— Kolejowa,
— Przechodnia,
— Podmiejska,
— Nowa Wieś,
— Piaskowa,
— POW,
— Polna,
— Staszica,
— Garbarska,
— Piłsudskiego
— Kilińskiego

Ruch samochodowy będzie również utrudniony na drodze DW 571 Nasielsk–Borkowo oraz w samym Borkowie na ulicy Bohaterów 1920 r.

Poniżej udostępniamy dodatkowe mapy przedstawiające całą trasę IV etapu wyścigu oraz wyłączenia ulic przy nasielskim Rynku.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie https://tourbitwawarszawska1920.pl/

Gorąco zachęcamy do kibicowania kolarzom, a w szczególności naszym reprezentantom z Mazowsze Serce Polski Cycling Team.