informacjaDyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nasielsku serdecznie dziękuje wszystkim ludziom dobrej woli za okazane dotychczas wsparcie dla osób poszkodowanych w pożarze w miejscowości Nowe Pieścirogi.
W dniu wczorajszym, czyli następnego dnia po zdarzeniu, pracownicy socjalni MOPS, dzięki uprzejmości Pana Prezesa Rejonowego Oddziału PCK w Nowym Dworze Mazowieckim, przy pomocy pracowników ZGKiM przywieźli do remizy OSP w Nasielsku żywność oraz ubrania dla osób potrzebujących.

Jednocześnie do remizy sukcesywnie dostarczane były przez wielu ludzi dary dla potrzebujących. Przez kilka godzin pracownicy MOPS oraz strażacy przyjmowali dary i jednocześnie przekazywali je pogorzelcom. Zbiórka w remizie przy udziale strażaków oraz pracowników socjalnych będzie trwała jeszcze do piątku. W kolejnych dniach należy kontaktować się z MOPS w Nasielsku, który pozostaje w bezpośrednim kontakcie z poszkodowanymi.
Dyrektor MOPS Monika Nojbert w dniu wczorajszym do późnych godzin wieczornych odbierała telefony od ludzi o wielkich sercach, którzy oferują pomoc.  Darczyńcy to nie tylko mieszkańcy gminy Nasielsk, ale także np. Wyszkowa. Dzięki temu udało się zorganizować meble, zastawę kuchenną, pościel, ubrania i wiele innych rzeczy, które już wkrótce trafią w ręce potrzebujących. Dyrektor MOPS pośredniczy także w bezpośrednim kontakcie poszkodowanych z darczyńcami, dzięki temu osoby potrzebujące będą mogły otrzymać to, czego konkretnie potrzebują.
Każdej poszkodowanej rodzinie Burmistrz Nasielska zaproponował lokal mieszkalny, o standardzie wyższym niż dotychczas zajmowane. Rodziny otrzymają także wsparcie finansowe z MOPS w Nasielsku.
Monika Nojbert – dyrektor MOPS dziękuje Pani Monice Wrzosek oraz Panu Dawidowi Domała za okazane zainteresowanie, wsparcie, a przede wszystkim za utworzenie wydarzenia na faceebooku, dzięki czemu informacja o organizowanej pomocy miała szansę trafić do jeszcze większej liczby mieszkańców.

Dyrektor MOPS apeluje: „Warto pomagać, ponieważ dobro zawsze powraca i niech ta pomoc nie będzie jednorazowa, ale niech trwa jak najdłużej. Pracownicy MOPS we współpracy z mieszkańcami mogą znacznie więcej”.