Rajd_motorowy_2019W dniu 12 lipca br. rozpoczął się V Nasielski Rajd Motocyklowy – Wilno 2019. Głównym celem wyprawy motocyklowej jest udział w uroczystościach związanych z obchodami 75. rocznicy bitwy pod Krawczunami, w której zginął nasielszczanin, legendarny dowódca I Brygady Wileńskiej AK kpt. Czesław Grombczewski.

Uczestnicy rajdu swoją obecnością chcą oddać hołd bohaterowi związanemu z naszym miastem, a także w imieniu nasielszczan złożą wieniec pod pomnikiem poległych żołnierzy. Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Burmistrza Nasielska. Wszystkim uczestnikom wyprawy życzymy bezpiecznych zakrętów, wiatru zawsze w plecy i rozsądku drogowego.
Zaraz po zakończeniu uroczystości uczestnicy rajdu ruszą dalej, przez Łotwę do Rosji, planują odwiedzić wiele ważnych dla Polaków miejsc. Między innymi Smoleńsk i Katyń, w którym zamordowano kpt. Stefana Żbikowskiego, a także Kozielsk, gdzie był wcześniej więziony. Ostaszków i Miednoje.
Tegoroczna trasa rajdu to ok. 4500 kilometrów. Będzie wiodła przez wiele ciekawych miast, w tym Moskwę i St. Petersburg. Wracając przez kraje nadbałtyckie uczestnicy rajdu planują odwiedzić m.in. Tallin i Rygę, a jeśli starczy czasu być może również Kłajpedę.