ratunek ospZgodnie z zapowiedzią Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro ruszył wielki ogólnopolski program, dzięki któremu do Ochotniczych Straży Pożarnych w całym kraju trafi nowoczesny sprzęt ratowniczy o wartości ponad 100 milionów złotych.

W związku z ogłoszonym naborem na woj. mazowieckie w dniu dzisiejszym tj. 12-07-2018 rok, na zaproszenie Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim odbyło się spotkanie w Starostwie Powiatowym. W spotkaniu uczestniczyły władze gminne oraz strażacy ochotnicy z terenu powiatu nowodworskiego. Gminę Nasielsk reprezentował Burmistrz Nasielska - Pan Bogdan Ruszkowski, Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Nasielsku - dh Renata Włodarska oraz przedstawiciele jednostek OSP Nasielsk, OSP Psucin, OSP Cieksyn i OSP Jackowo. Strażacy, niosący ochotniczo pomoc ofiarom wypadków, zostaną wyposażeni w profesjonalne zestawy medyczne i defibrylatory.