IMG 3838W dniu dzisiejszym, tj. 22 stycznia br., w Nasielskim Ośrodku Kultury odbył się recital profilaktyczny pt. „JUTRO JEST… wtedy pochylisz się nad sobą”. Spotkanie z Panem Jarosławem Wajkiem przeznaczone było dla najstarszych uczniów naszej gminy, z klas VIII podstawówki i III gimnazjum. Urząd Miejski pokrył koszty związane z organizacją wydarzenia.

Program artystyczny, z którego skorzystało ok. 170 młodzieży z naszej gminy, jest od początku do końca stworzony przez Pana Jarosława Wajkiem, który swego czasu związany był z takimi zespołami jak: Oddział Zamknięty, Dżem czy Daab. Wokalista mówił i śpiewał nie tylko o tym czym jest nałóg i jaka jest cena wejścia w „sztuczne raje”, ale wskazał także ewentualną drogę wyjścia z problemów, na które jego zdaniem składają się trzy czynniki: osobista chęć zmiany, miłość i wybaczenie (sobie i innym) oraz wiara w Boga. Artysta podzielił się z widzami refleksją na temat problemu „samotności wśród ludzi”, wyniszczającego wpływu mediów, kreujących świat konsumpcji oraz zacierania granic moralnych.