Zdjęcie2.jpgW dniu 2 października 2020 r., reprezentując w imieniu Burmistrza Nasielska naszą Gminę będącą członkiem Samorządowego Komitetu na rzecz upamiętnienia Bitwy Warszawskiej 1920 r., Sekretarz Nasielska – Pan Marek Maluchnik uczestniczył na zaproszenie Burmistrza Wołomina Pani Elżbiety Radwan w otwarciu wystawy pt. „Zwycięstwo Polski, ocalenie Europy! Bitwa Warszawska 1920”. Wystawa ta znajduje się w Warszawie na ul. Krakowskie Przedmieście przy skwerze Adama Mickiewicza. Elementem uroczystego otwarcia było również spotkanie z autorami książki pt. „Zwycięstwo Polski, ocalenie Europy! Bitwa Warszawska 1920” autorstwa prof. Grzegorza Łukomskiego i Elżbiety Szumiec-Zielińskiej. Sekretarz Nasielska dziękując za zaproszenie wręczył Burmistrz Wołomina wydaną w sierpniu br. książkę prof. Lecha Wyszczelskiego pt. „Nasielsk 1920”.

Warto przypomnieć, iż Gmina Nasielsk podpisała deklarację powołania Samorządowego Komitetu na rzecz upamiętnienia Bitwy Warszawskiej 1920 r. podczas uroczystości w siedzibie Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 15 lipca br.