informacjaW związku z atakiem na Prezydenta Gdańska – Pana Pawła Adamowicza, dokonanym podczas zwieńczenia 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w imieniu własnym, pracowników samorządowych oraz społeczności lokalnej Gminy Nasielsk wyrażam swój smutek i wzburzenie. Ten bezprecedensowy atak wymierzony we włodarza Gdańska pokazuje nam, że misja pełniona przez wszystkie osoby pełniące funkcje publiczne to nie tylko zaszczyty i splendor, ale przede wszystkim ciężka praca, która może się wiązać nawet z zagrożeniem życia. Nie może być tak, że czyjaś frustracja, złość, krytyka czy wyimaginowane zarzuty mogą popchnąć do zachowań w najwyższym stopniu nagannych i winnych napiętnowania, aż do podniesienia ręki na bliźniego.

Poruszony do głębi zaistniałą sytuacją w najzwyklejszym ludzkim odruchu współczucia oraz w poczuciu samorządowej solidarności łączę się duchowo ze wszystkimi współpracownikami Pana Prezydenta Adamowicza z gdańskiego magistratu, a przede wszystkim z Rodziną Pana Prezydenta Adamowicza, dla której to czas szczególnej próby wymagającej wiele wytrwałości, siły i jedności. Samego Pana Prezydenta Adamowicza w modlitwie zawierzam zaś Bożemu Miłosierdziu.

Burmistrz Nasielska
Bogdan Ruszkowski