IMG 3782"Według Ewangelii św. Mateusza, za panowania w Judei króla Heroda, do Betlejem przybyli ze Wschodu mędrcy (trzej królowie), gdyż prorocy przepowiedzieli, że urodził się król. Odnaleźli Jezusa w stajence, oddali mu pokłon i złożyli dary: Kacper - kadzidło, symbol boskości, Melchior - złoto, symbol władzy królewskiej..." Mieszkańcy Nasielska i okolic już po raz czwarty przeszli ulicami miasta w barwnym orszaku z okazji Święta Trzech Króli.

Rozdano około 1 000 sztuk koron i śpiewników, co świadczyło o dużej ilości zgromadzonych uczestników na Orszaku Trzech Króli w Nasielsku. Uroczystość rozpoczęto mszą św. odprawioną przez Ks. Biskupa Romana Marcinkowskiego. Po zakończonej Eucharystii, pod przewodnictwem Trzech Króli, w role których wcielili się: Bogdan Ruszkowski - Burmistrz Nasielska, ks. Grzegorz Ostrowski – wikariusz parafii św. Wojciecha oraz Mariusz Kraszewski – wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stefana Starzyńskiego wszyscy uczestnicy wydarzenia udali się na Skwer Jana Pawła II, gdzie królowie złożyli pokłon świętej rodzinie, którą w tym roku była rodzina Państwa Czyżyk z dwumiesięcznym synkiem. Następnie Biskup Roman Marcinkowski oraz Burmistrz Nasielska Bogdan Ruszkowski złożyli wszystkim uczestnikom Noworoczne życzenia. Po złożonych życzeniach Orszak udał się do kościoła, gdzie nauczyciele i dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nasielsku, przedstawili jasełka.