IMG 1225

5 grudnia br., w Galeria Apteka Sztuki odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu pt. „Mazowiecka Lady D.”, w ramach którego nagrodzono szczęść kobiet z niepełnosprawnościami lub kobiet aktywnie angażujących się w sprawy osób niepełnosprawnych.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wśród nagrodzonych znalazła się nasielszczanka – Pani Iwona Żyła, która została zgłoszona przez Referat Promocji Gminy w kategorii "Sport". Warto podkreślić, że Pani Iwona Żyła od wielu lat jest pasjonatką tenisa stołowego i w tej dziedzinie zdobywa nagrody (złote, srebrne medale), przez co godnie reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej. Obecnie przygotowuje się jako reprezentantka kraju do Mistrzostw Świata, które odbędą w 2020 roku w Austrii.

Wśród nominowanych znalazła się także Pani Teresa Skrzynecka, w kategorii „Przyjaciółka osób z niepełnosprawnością”.

Tego samego dnia z laureatkami spotkał się Burmistrz Nasielska – Bogdan Ruszkowski, który pogratulował Paniom nominacji i wręczył upominki.

Organizatorem konkursu było Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej, a honorowy patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego. Galę poprowadził Pan Jacek Rozenek.