72527139 1155006651366227 8309510666801119232 oW trzech kolejnych dniach: 2, 3 i 4 października 2019 r. w Sali Ślubów Urzędu Miejskiego w Nasielsku, odbyły się uroczystości wręczenia przyznanych przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę medali Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Medale te symbolicznie wyrażają uznanie władz polskich dla trwałości i zgodności małżeństwa. Są nagrodą dla osób, które przeżyły razem co najmniej 50 lat. Swoje piękne jubileusze obchodziło 15 par małżeńskich z terenu miasta i gminy Nasielsk.

Kamienne Gody (70-tą rocznicę małżeństwa) obchodzili:
Teresa i Tadeusz Sobczyńscy z Andzina

Diamentowe Gody (60-tą rocznicę małżeństwa) obchodzili:
Wiesława i Eustachiusz Gąsiorowscy, zam. w Nunie
Zofia i Jan Gerasik, zam. w Andzinie
Teresa i Władysław Komorowscy, zam. w Nasielsku
Elżbieta i Józef Romanowscy, zam. w Budach Siennickich

Szmaragdowe Gody (55-tą rocznicę małżeństwa) obchodzili:
Barbara i Kazimierz Białoruccy, zam. w Nasielsku

Złote Gody (50-tą rocznicę małżeństwa) obchodzili:
Teresa i Sławomir Jasińscy, zam. w Nasielsku
Elżbieta i Marek Korzeniewscy, zam. w Nasielsku
Janina i Kazimierz Mokos, zam. w Nunie
Maria i Bogdan Rakowscy, zam. w Paulinowie
Danuta i Jan Smolińscy, zam. w Nasielsku
Zofia i Tadeusz Truszkowscy, zam. w Nasielsku
Weronika i Zygmunt Tybuchowscy, zam. w Dębinkach
Hanna i Waldemar Wróblewscy, zam. w Nasielsku
Teresa i Andrzej Zawadzcy, zam. w Toruniu Dworskim

Uroczystości prowadziła Ewa Mikulska – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, która po przywitaniu Jubilatów i gości przekazała szczególne gratulacje małżonkom za dotrzymanie złożonego przed wielu laty przyrzeczenia dochowania obietnicy życia w zgodzie, szacunku i miłości oraz poszanowaniu wartości rodziny. Aktu dekoracji medalami dokonał Bogdan Ruszkowski – Burmistrz Nasielska. Składając życzenia Szanownym Jubilatom dziękował za ich trud włożony w budowę trwałości małżeństwa i rodziny, jak również za dawanie pięknego, bezcennego przykładu młodym pokoleniom. Oprócz gratulacji i życzeń Jubilaci otrzymali dyplomy okolicznościowe oraz piękne bukiety kwiatów. Dodatkowo Jubilatom wyróżniającym się najdłuższym stażem małżeńskim burmistrz wręczył bon upominkowy. Następnie wykonano pamiątkowe zdjęcia, a lampką szampana wzniesiono toast za zdrowie Dostojnych Jubilatów. Uroczystości przebiegały w szczególnej, niemal rodzinnej atmosferze, przy nastrojowym podkładzie muzycznym i słodkim poczęstunku, gdzie prym wiódł pyszny tort weselny. Te szczególne chwile na długo pozostaną w pamięci zarówno Jubilatów, jak i przybyłych na te uroczystości gości.

Wszystkim parom małżeńskim obchodzącym swoje, jakże wyjątkowe jubileusze, jeszcze raz życzymy wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze oraz wielu kolejnych wspólnie spędzonych lat w zdrowiu i pomyślności.