foto tablica

Z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej - Pan Andrzej Duda upamiętnia tę rocznicę poprzez wręczanie przedstawicielom samorządów i miejscowości, w których działy się w 1920 roku ważne wydarzenia związane z wojną polsko-bolszewicką, okolicznościowe tablice "Miejsce Pamięci Bitwy Warszawskiej 1920 roku". Z rąk Pana Prezydenta tablice dla Nasielska oraz Borkowa podczas uroczystości w Sulejówku odebrali Burmistrz Nasielska - Pan Bogdan Ruszkowski oraz Sołtys Sołectwa Borkowo - Pan Kamil Krawczyk.

Miło nam poinformować, iż dziś otrzymaliśmy z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oficjalną informację i zaproszenie dla Sołtysa Sołectwa Słustowo na uroczystość w dniu 30 lipca br. w Belwederze, na której będzie wręczona okolicznościowa tablica "Miejsce Pamięci Bitwy Warszawskiej 1920 roku" dla Sołectwa Słustowo. Cieszymy się, iż kolejna miejscowość z Gminy Nasielsk została w ten sposób uhonorowana przez Głowę Państwa. Z uwagi na niemożność uczestniczenia w tym dniu w uroczystości przez Pana Sołtysa, tablicę w imieniu Sołectwa Słustowo odbierze Sekretarz Nasielska - Pan Marek Maluchnik.