turniej halaW dniu 04.02.2018r. w hali sportowej w Nasielsku odbył się I turniej badmintona o Puchar Burmistrza Nasielska, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa Nr 1.

Do turnieju zgłosiło się, co bardzo cieszy 34 zawodników i zawodniczek z różnych miejscowości. Obok zawodników z Nasielska startowali także reprezentanci Warszawy, Legionowa,Winnicy oraz Nowego Dworu Mazowieckiego. Kobiety zostały przydzielone do dwóch grup, natomiast mężczyźni do pięciu. Po rywalizacji grupowej najlepsi awansowali do rozgrywek pucharowych. W grupie żeńskiej triumfowała Karolina Renkiewicz-Saliszewska, która w finale pokonała Kingę Dzierżanowską. Wśród mężczyzn po emocjonującej walce zwyciężył Robert Siwy pokonując w meczu finałowym Macieja Renkiewicza.

Sukces organizacyjny, a także zadowolenie samych uczestników zawodów bez wątpienia zmotywuje Nas do cyklicznego charakteru imprezy. Zapraszamy zatem na kolejną, drugą edycje turnieju. Szczegóły wkrótce. Organizatorzy turnieju bardzo serdecznie pragną podziękować Burmistrzowi Nasielska, Panu Bogdanowi Ruszkowskiemu za ufundowanie statuetek, a także dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 1 Pani Katarzynie Świderskiej za udostępnienie obiektu. Dziękujemy także, Klubowi sportowemu Lider Winnica za wypożyczenie dodatkowego sprzętu.

Poniżej przedstawiamy najlepszych zawodników oraz  galerię zdjęć.

Kobiety:

Renkiewicz-Saliszewska Karolina - Nasielsk