102870441 1360792750787615 7482095722715022571 o

Epidemia Koronawirusa jeszcze nie zakończyła się w Polsce i na Świecie, a codzienność nas znowu zaczęła zaskakiwać. Po zimnym maju przyszły upalne dni w czerwcu, które rozpoczęły się długim polskim weekendem.

W zapomnienie poszły zakazy, nakazy i przestrogi. Deptaki nad morzem oraz starówki w miastach „zapchane” po brzegi. Przed restauracjami kolejki, a na drogach ruch pojazdów jakiego nie mieliśmy od jesieni 2019 roku. W sklepach klienci i sprzedawcy bez masek, brak zachowanych odległości, przemieszczanie się w dużych grupach. Czy naprawdę zapomnieliśmy co nam grozi?

Upał to kolejne wyzwanie, a już nas straszą większymi temperaturami latem. Do chwili obecnej w kraju odnotowano ponad 80 utonięć, choć okres rekreacji i odpoczynku zaczął się o ponad miesiąc później. Jeżeli kąpiemy się to pamiętajmy, aby było to z głową.

Upalne słoneczne dni to kolejne niebezpieczeństwo. Proszę nie zapominajmy o pozostawianych w samochodzie najbliższych i zwierzętach idąc do sklepu na zakupy. Nie kuśmy losu, pozostawione dziecko, osoba starsza czy pies lub kot, to bardzo duże ryzyko utraty najbliższej osoby lub naszego ukochanego czworonoga. Nie stosujmy takich praktyk. W Stanach Zjednoczonych od lat trwa kampania walki z takim zjawiskiem.

Ku przestrodze kliknij i obejrzyj link oraz udostępniaj innym: https://www.youtube.com/watch?v=d1sqO1kh_ZY

Życzę zdrowia i rozsądku w życiu codziennym

Komendant Straży Miejskiej