A3 gc Nasielsk cmyk8 PLAKATRuszamy z rekrutacją uczestników na bezpłatne szkolenia podnoszące kompetencje cyfrowe mieszkańców gminy Nasielsk, na które pozyskaliśmy środki w kwocie 67 200 zł.

Projekt realizowany jest w ramach programu „Ja w Internecie” i ma na celu zwiększenie umiejętności mieszkańców gminy w zakresie poruszania się w sieci, bezpieczeństwa w Internecie oraz zwiększenia swoich szans na rynku pracy.  W ramach projektu przeprowadzimy szkolenia z czterech bloków tematycznych:

„Działam w sieciach społecznościowych” – szkolenie kierowane jest do osób, które chcą nauczyć się efektywnie korzystać z portali społecznościowych (YouTube, Facebook, Twitter, Instagram) w swojej codziennej pracy jak i w życiu prywatnym. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się m.in. jak nawiązywać i podtrzymywać znajomości w mediach społecznościowych, współdziałać z innymi użytkownikami Internetu, kształtować swój publiczny wizerunek, dzielić się swoją twórczością i korzystać z twórczości innych zgodnie z prawem, a także w jaki sposób obsługiwać podstawowe narzędzia e-administracji z wykorzystaniem narzędzia e-administracji z wykorzystaniem konta ePUAP i profilu zaufanego.

„Moje finanse i transakcje w sieci”  - moduł przeznaczony jest dla osób, które chcą wiedzieć, jak załatwić sprawy biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem Internetu. Po szkoleniu każdy uczestnik będzie potrafił m.in. zarządzać kontem bankowym, dokonywać płatności, kupować, rezerwować podroż, płacić podatki, korzystać z podstawowych usług e-administracji (np. składać wnioski o wydanie dowodu osobistego) oraz z internetowych zasobów kultury i edukacji.

„Rodzic w Internecie” – uczestnicy szkolenia dowiedzą się, jak chronić dzieci przed zagrożeniami wynikającymi z korzystania z Internetu (hating, trolling). Nauczą się wychwytywać treści, które wpływają negatywnie na emocje czy psychikę dziecka i na nie reagować. Podczas szkolenia poruszane będą także kwestie rozmów video, korzystania ze smart fonów, mediów społecznościowych, ochrony przed wirusami internetowymi i korzystania z narzędzi kontroli rodzicielskiej na komputerach i smartfonie. Ponadto uczestnicy dowiedzą się jak załatwiać codzienne sprawy przez Internet, poruszać się w e-administracji, złożyć wniosek Rodzina 500+, uzyskać Kartę Dużej Rodziny, czy korzystać z usług związanych ze zdrowiem.

„Rolnik w sieci” – szkolenie ma ułatwić pracę rolnikom, pokazać jak rozwijać własną działalność, jak zaoszczędzić czas i poprawić jakość życia. Uczestnicy dowiedzą się, gdzie w Internecie można znaleźć przydatne informacje (np. zakup sprzętu i jego obsługa), jak promować w sieci własne gospodarstwo, jak szukać nowych odbiorców towarów. Zapoznają się z najpopularniejszymi portalami rolniczymi i forami rolników. Nauczą się wypełniać wnioski o dotacje, korzystać z e-administracji, rozliczeń podatkowych online, usług KRUS, Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, ARiMR, Agencji Rozwoju Rolnictwa, Agencji Nieruchomości Rolnych oraz korzystania z Ośrodka Wsparcia Rolnictwa i innych istotnych dla pracy rolników.

Szkolenia zostaną przeprowadzone w wymiarze 12 godzin (3 dni po 4 godz.). Każdy uczestnik będzie miał zapewniony ciepły posiłek oraz materiały szkoleniowe, przekazane na pendrivie.

Formularz zgłoszeniowy poniżej.

pdf22

-pobierz formularz zgłoszeniowy-

Szczegółowe informacje pod nr tel. 23 69 33 021 (parter Punkt Podawczy) lub 23 69 33 102 (II piętro pok. nr 203).

Serdecznie zapraszamy!