11listopada2

10 listopada włączamy się we wspólne świętowanie. Pokażmy, że w kolejną rocznicę odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. Zademonstrujmy to w najbliższy sercom Polaków sposób – poprzez wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego!

„Niepodległa do hymnu” to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, zapoczątkowane w 2018 roku – w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Chcemy przenieść tę nową tradycję na kolejne stulecie i dać wszystkim możliwość zaśpiewania hymnu wspólnie z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami, wszystkimi Polakami. Uczcijmy najważniejsze święto i wyślijmy w świat sygnał, że potrafimy zjednoczyć się w tak wyjątkowym dniu dla naszej Ojczyzny!

Hymn zostanie wykonany 11 listopada podczas oficjalnych uroczystości państwowych i podczas niewielkich uroczystości lokalnych w kraju i za granicą. Mazurka wyemitują stacje radiowe i zagrają orkiestry straży pożarnej, wojska, policji. Dzięki transmisjom w mediach, każdy bez wychodzenia z domu może włączyć się we wspólne śpiewanie nawet jeśli nie czuje się na siłach śpiewać a cappella.

Ty też przyłącz się do akcji i wspólnie z nami zaśpiewaj hymn!

Pomysłodawcą i koordynatorem akcji „Niepodległa do hymnu” jest Biuro Programu „Niepodległa”.

Mając na względzie szczególny czas pandemii oraz wprowadzone ograniczenia i zakazy związane z gromadzeniem się, a w konsekwencji również nie organizowanie w naszej Gminie uroczystości rocznicowych w dotychczasowej formie, zachęcamy wszystkich Mieszkańców Gminy Nasielsk do odśpiewania w dniu 11 listopada br. o godz. 12.00 Mazurka Dąbrowskiego w swoich domach, na podwórkach, na balkonach, z domownikami i najbliższymi.

Na cmentarzu w Nasielsku kwiaty na symbolicznej mogile bohaterów wojny 1920 roku w imieniu mieszkańców Gminy Nasielsk złożą przedstawiciele władz samorządowych Gminy Nasielsk.