wandalizm sportowa drzewkaW każdym mieście można mieć różnego rodzaju uwagi do czystości, organizacji i zarządzania czy wizerunku. Jednakże nikt i nigdzie nie może zezwolić na wandalizm i brak szacunku do ludzi, otoczenia oraz cudzej pracy. Poprawa wizerunku jest w naszym wspólnym interesie.

W dniu 24 lipca 2020 w godzinach wieczornych w Nasielsku bawiła się młodzież. Oczywiście, każdy ma do tego prawo, a tym bardziej młodzi ludzie, którzy w okresie wakacyjnym ładują akumulatory do kolejnego roku nauki w szkole. Dorośli też potrzebują rozrywki i wypoczynku po całym tygodniu pracy.

Jednakże ta grupa imprezowiczów to krewkie, silne osobowości, którym impreza zaszkodziła. Idąc w nocy ulicą Sportową, a także Lipową wykazali się dużą siłą, nadmiarem ilości testosteronu oraz „odwagą”. Swoje emocje rozładowali wstępnie m.in. na ogrodzeniu i śmietniku szkoły na ulicy Lipowej. Ponadto, chcąc pokazać swoją wyższość nad wszystkim oraz udowodnić swoją niedojrzałość do życia między ludźmi, połamali niedawno posadzone drzewka na ulicy Sportowej. Skoro mieli tyle siły to dlaczego nie spróbowali się z drzewami kilkunastoletnimi? Dobrze, że na niektórych budynkach są kamery, które – mam nadzieję – doprowadzą do identyfikacji nieokrzesanych osiłków.

Osoby, które widziały dewastację, proszone są kontakt oraz o reakcję na takie czyny w przyszłości.

Jednocześnie informuję tych, którzy dokonali zniszczeń, że naprawienie szkody może przyczynić się do wycofania wniosku o ściganie i ukaranie, a co za tym idzie uniknięcia odpowiedzialności karnej za ten czyn.

Komendant Straży Miejskiej

Tel. 23-69-33-121 / 735-036-199