IMG 7543

W środę 8 maja 2019 r. odbyły się uroczystości związane z 70. rocznicą istnienia Miejsko-Gminnej Publicznej Biblioteki w Nasielsku. Po przedstawieniu przez Dyrektora Pana Stanisława Tyca, krótkiej historii powstania placówki, nastąpiły gratulacje i podziękowania za trud włożony w codzienne upowszechnianie czytelnictwa. Uroczystość została wzbogacona częścią artystyczną w wykonaniu: Sebastiana Gogolewskiego – ucznia VIII klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Nasielsku i Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Warszawie, Weroniki Wapniewskiej – uczennicy nasielskiego Gimnazjum, Weroniki Rogalskiej – uczennicy klasy IV Szkoły Podstawowej nr 2 w Nasielsku oraz Michała Brodowskiego.

Spotkanie zaszczycili swoją obecnością Starosta Nowodworski Pan Krzysztof Kapusta oraz Wicestarosta Pan Paweł Calak. Nasielski magistrat reprezentowali: Burmistrz Nasielska Pan Bogdan Ruszkowski, Sekretarz Nasielska Pan Marek Maluchnik, Skarbnik Pan Rafał Adamski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej wraz z Radnymi. W uroczystości wzięli udział także przedstawiciele oświaty, fundacji i lokalnych przedsiębiorców.