autyzm007 1000x600Niestety świadomość społeczna w kwestii autyzmu jest w Polsce bardzo niska. Dziecko z autyzmem jest zazwyczaj oceniane jako źle wychowane, niegrzeczne, wręcz rozwydrzone, a dorosły z autyzmem to „dziwak”.
Autyzm jest tajemniczym zaburzeniem, u podstaw którego leży nieprawidłowa praca mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. I nie jest to ani gorsze, ani lepsze postrzeganie świata; jest po prostu inne i zasługuje na nasze zrozumienie.

Wspólnie z Niepubliczną Szkołą „Pod Fiołkami” w Nasielsku oraz Szkołą Podstawową nr 2 im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku zaplanowaliśmy Dzień Autyzmu w Nasielsku
z przemarszem ulicami miasta, programem na placu przy Orliku oraz projekcją filmu w kinie „NIWA”. Niestety w obecnej sytuacji nie możemy zrealizować inicjatywy.

Zapewniamy, że pamiętamy i jesteśmy z Wami, drogie dzieci i dorośli cierpiący na autyzm, rodzice oraz opiekunowie – możecie zawsze liczyć na wsparcie. Jest wiele osób chętnych do pomocy, nie jesteście sami!

Nie bójmy się osób z autyzmem! Spróbujmy je poznać i zrozumieć!

#polskananiebiesko #autyzm #swiatowydzienautyzmu