51645956 224060405214847 3104947693546373120 nNa przełomie grudnia i stycznia w Nasielsku odbyła się Wielka zbiórka darów dla bezdomnych zwierząt z terenu gminy Nasielsk zorganizowana przez Panią Martę Paczkowską – mieszkankę Nasielska. Patronat honorowy nad zbiórką objął Burmistrz Nasielska - Pan Bogdan Ruszkowski fundując jednocześnie usługi weterynaryjne dla najbardziej potrzebujących zwierząt.

Wiele osób włączyło się do zbiórki co jest dowodem na to, że współpraca w naszej gminie przynosi naprawdę ogromny efekt. Łącznie udało się zebrać 997 kg karmy suchej, 100 puszek karmy mokrej, 28 zabawek, 49 różnego rodzaju przekąsek, 2 smycze, 8 obroży, 2 ubranka oraz posłania (12 kocy, materac, wykładzina, słoma).
Dary (ponad tona karmy!) zostały przekazane dla zwierząt ze schroniska w naszej gminie oraz dla Fundacji Psy z Kociego Świata, Fundacji Azylu Koci Świat, Stowarzyszenia Na Rzecz Ochrony Zwierząt Nasielsk i rozdzielone między Panie, które część swojego życia oddają zwierzętom. Pani Marta Gnatkowska, Pani Aldona Sucharzewska, Pani Anna Zielińska, Pani Katarzyna Strzelecka oraz Pani Katarzyna Osińska to osoby, które zajmują się bezdomnymi zwierzętami na terenie naszej gminy. Podczas spotkania w OSP Nasielsk Burmistrz Nasielska – Pan Bogdan Ruszkowski wręczył wszystkim Paniom drobne upominki, dziękując jednocześnie za ich trud, zaangażowanie i ogromne serce, które wkładają w pracę na rzecz czworonogów. Pan Burmistrz wyraził także swoje zadowolenie i dumę z faktu, że mamy w Nasielsku wspaniałych ludzi niosących pomoc zwierzętom.

Apelujemy jednocześnie, aby brać pod opiekę zwierzę tylko wtedy, gdy jesteśmy zdecydowani zajmować się nim do końca. Nie skazujmy zwierząt na okrutny los.

Przypominamy także o możliwości bezpłatnej sterylizacji lub kastracji psów i kotów oraz możliwości otrzymania darmowej karmy – w tym celu należy kontaktować się ze Stowarzyszeniem na Rzecz Ochrony Zwierząt Nasielsk, tel. 735084106.
Przypominamy, że również w Urzędzie Miejskim (II piętro, pok. 201) można uzyskać zlecenie na bezpłatny zabieg sterylizacji lub kastracji finansowany z budżetu gminy.