IMG 6353W niedzielę, 11 listopada br., na cmentarzu parafialnym w Nasielsku rozpoczęły się centralne uroczystości: przemówienia okolicznościowe, modlitwa w intencji poległych oraz złożenie kwiatów na grobie poległych za kraj żołnierzy. Posterunek honorowy wystawili żołnierze z 2. Mazowieckiego Pułku Saperów z Kazunia. Uroczystość poprowadził Kierownik Wydziału Administracji i Nadzoru Urzędu Miejskiego w Nasielsku – Pan Krzysztof Miller. Obecnością wśród wielu przybyłych osób zaszczycił nas także Ksiądz Tadeusz Tomasiński.

Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego, wszystkie obecne delegacje i mieszkańcy złożyli kwiaty na grobie żołnierzy. Następnie głos zabrał Burmistrz Nasielska – Pan Bogdan Ruszkowski. Nawoływał, byśmy zrobili wszystko, aby 11 listopada był dniem radosnym i wyjątkowym dla każdego z nas. Jest to przecież dzień ponownych narodzin naszej ojczyzny. Burmistrz prosił, by mieszkańcy celebrowali go, by stał się prawdziwym świętem, a motywem przewodnim uroczystości by było porozumienie – ponad wszelkimi podziałami i w imię dobra narodu.
Burmistrz Nasielska namawiał, by manifestować swój patriotyzm. Byśmy uczyli dzieci miłości do Ojczyzny. Dzięki temu będziemy państwem silnym. Pan Bogdan Ruszkowski dodał także, iż składając dziś hołd naszym przodkom za najcenniejszy dar, jakim jest wolność, pamiętajmy, że powinnością nas wszystkich jest zachowanie jej dla pomyślności obecnych i przyszłych pokoleń.
Modlitwę w intencji poległych odmówił ksiądz Mariusz Majczak a oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Dęta z Nasielska.

Następnie wszyscy zebrani przemaszerowali wspólnie z cmentarza do kościoła gdzie odbyła się Msza św. w intencji Ojczyzny i gminy Nasielsk sprawowana przez księdza Proboszcza Tadeusza Pepłońskiego. Mogliśmy także wysłuchać koncertu Nasielskiej Orkiestry Dętej przygotowanego specjalnie na tę okazję pod batutą Pani Joanny Ostaszewskiej.