IMG 0560W niedzielę, 11 listopada o 16:15 na cmentarzu parafialnym w Nasielsku odbyły się centralne uroczystości. Prowadzący – Kierownik Wydziału Administracji i Nadzoru Urzędu Miejskiego w Nasielsku – Krzysztof Miller przywitał wszystkich zgromadzonych mieszkańców w tym szczególnym dniu, po czym przekazał głos Burmistrzowi Nasielska Bogdanowi Ruszkowskiemu. Następnie odmówiliśmy dziesiątkę różańca w intencji poległych żołnierzy i odśpiewaliśmy Hymn Narodowy. Kolejnym punktem uroczystości było złożenie kwiatów na grobie. Posterunek honorowy wystawili tego dnia żołnierze z 2. Mazowieckiego Pułku Saperów z Kazunia. Z cmentarza do kościoła przemaszerowaliśmy w tym roku wyjątkowo z pochodniami i flagami w dłoniach.

Następnie odbyła się msza święta w Intencji Ojczyzny i Gminy Nasielsk.
Tego dnia mieszkańcy mieli okazję wysłuchać także koncertu przygotowanego specjalnie z okazji święta odzyskania Niepodległości przez nasz nasielski chór „Lira” oraz występu nasielskiej Orkiestry Dętej. Koncert odbył się w kościele parafialnym pod batutą niezastąpionej Pani Joanny Ostaszewskiej. Była to prawdziwa uczta dla duszy, podsumowująca ostatnie już wydarzenie przygotowane w Nasielsku ku czci naszej Ojczyzny. Dziękujemy, że byli Państwo z nami.