LogoSzanowni Państwo!
Już 16 czerwca br. (niedziela) w Popowie Borowym odbędzie się bieg „Tropem Wilczym”.

Po raz piąty w gminie Nasielsk uczcimy pamięcią Żołnierzy Wyklętych. W tym roku będą to:
• Jerzy Stawski - Kapitan Wojska Polskiego +i Konspiracyjnego Wojska Polskiego, artysta malarz. W czasie wojny działał w Szarych Szeregach, od 1 lutego 1943 r. zaprzysiężony Na żołnierza AK
• Władysław „Siła” Nowicki - żołnierz Armii Krajowej oraz Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, działacz opozycji antykomunistycznej w PRL, współpracownik KOR
• Barbara Otwinowska - sanitariuszka i łączniczka AK (pseudonimy „”Baśka”, „Witek Błękitny”)
• Antoni Heda -dowódca oddziałów partyzanckich ZWZ i AK, w okresie powojennym formacji niepodległościowych ROAK, DSZ, NIE. Generał brygady Wojska Polskiego.
• Leon Lech Breynar (Paweł Jasienica) - oficer Armii Krajowej, uczestniczył w walkach o Wilno, przebywał w niewoli sowieckiej, przesłuchiwany przez NKWD.
• Stanisława Rachwałowa -działalność konspiracyjną rozpoczęła zimą 1939 r. Była wywiadowczynią polskiej konspiracji. Dwukrotnie więziona przez Niemców w aresztach w Krakowie a następnie w obozach koncentracyjnych

Jak co roku udział w biegu jest całkowicie bezpłatny. Start i Meta biegu zlokalizowane będą przy Szkole Podstawowej w Popowie Borowym. Głównym dystansem nasielskiej edycji Biegu będzie symboliczny dystans 1963 metrów, który upamiętnia rok śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego - Józefa Franczaka ps. "Lalek", natomiast drugi dystans do pokonania to 6 kilometrów.

Internetowe zapisy do biegu rozpoczynają się dziś, tj. w poniedziałek 20 maja br. i potrwają do 11 czerwca br. Zapraszamy wszystkich do rejestracji! Chwała Bohaterom!

Zachęcamy także do wzięcia udziału w Wydarzeniu pod nazwą „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Nasielsku” na facebooku, gdzie publikujemy posty dotyczące biegu.

Poniżej Link do rejestracji online, regulamin, mapki z trasami obu biegów oraz Link do Wydarzenia na facebooku.

PDF Icon - Regulamin Biegu Tropem Wilczym 2019 -

Link do zapisów na biegi: http://chronotex.pl/opis-zawodow/?id_zawodow=390
Link do Wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/360820754557845/?active_tab=about