IMG 0037Ostatnim punktem sobotnich uroczystości było ognisko zorganizowane na terenie przy kościele przez I Nasielską Drużynę Harcerzy “Błękitna Armia” w ramach akcji “Ogień Niepodległości”.
Drużynowy Daniel Królak oraz mieszkanka Nasielska wspólnie z Burmistrzem Bogdanem Ruszkowskim i Księdzem Proboszczem Tadeuszem Pepłońskim rozpalili ognisko, po czym rozpoczęły się przemówienia. Drużynowy Daniel Królak w dowód wdzięczności za pomoc w organizacji ogniska oraz wielu innych akcji, wręczył w imieniu harcerskiej braci podziękowania i upominki Panu Burmistrzowi oraz Księdzu Proboszczowi. Następnie z piosenką na ustach, przy dźwięku gitary oraz przy wspaniałej atmosferze i wspólnym pieczeniu kiełbasek spędziliśmy sobotni wieczór. Harcerze przez całą noc czuwali nad ogniskiem, by płomień nie zgasł aż do 11 listopada..