IMG 2371

W sobotę, 15 sierpnia o godz. 11:15 na cmentarzu parafialnym w Nasielsku, odbyła się uroczystość upamiętniająca żołnierzy Wojska Polskiego z Grupy Operacyjnej gen. Aleksandra Osińskiego 5. Armii dowodzonej przez gen. Władysława Sikorskiego. Po wprowadzeniu posterunku honorowego przez żołnierzy z 2. Mazowieckiego Pułku Saperów z Kazunia Nowego nastąpiło uroczyste odśpiewanie Hymnu Narodowego. W dalszej kolejności zabrał głos Burmistrz Nasielska - Pan Bogdan Ruszkowskiego, który w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie bohaterstwa żołnierzy z 1920 roku. Zaznaczył również, że wydarzenia sprzed 100 lat były znaczące nie tylko dla Polski, ale również całej Europy. W tym wszystkim istotną rolę odegrały potyczki z bolszewickim najeźdźcą na ziemiach Gminy Nasielsk.

Modlitwę w intencji poległych odmówił ks. Mariusz Majczak. Tuż po tym nastąpiło złożenie kwiatów pod symboliczną mogiłą. Następnie zebrani udali się do kościoła, gdzie odbyła się Msza św. w intencji Ojczyzny oraz Bohaterów 1920 r. celebrowana przez Ojca Jacka Krawczyka.

Uroczystość poprowadził Sekretarz Nasielska – Pan Marek Maluchnik, a o oprawę muzyczną zadbała Nasielska Orkiestra Dęta.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.