NDPŻW 2020 1Szanowni Mieszkańcy Gminy Nasielsk!

Drodzy Goście!

Mamy ogromny zaszczyt serdecznie zaprosić na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbędą się w Gminie Nasielsk w niedzielę 1 marca 2020 roku. Tegoroczne obchody będą miały szczególny wymiar, gdyż podczas mszy św. w kościele parafialnym w Nunie zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa upamiętniająca naszych Bohaterów Niezłomnych – żołnierzy Narodowego Zjednoczenia Wojskowego z patrolu podporucznika Władysława Grudzińskiego ps. „Pilot”, należącego do oddziału podporucznika Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój”, poległych w 1950 roku w Popowie Borowym na terenie Gminy Nasielsk.

Program uroczystości:

Godz. 10.45 – Popowo Borowe (przy drodze wojewódzkiej nr 622):

• złożenie kwiatów przy krzyżu ku czci żołnierzy Narodowego Zjednoczenia Wojskowego
    z patrolu podporucznika Władysława Grudzińskiego ps. „Pilot”

Godz. 11.30 – kościół parafialny w Nunie:

• msza św. w intencji Żołnierzy Wyklętych; odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej żołnierzy Narodowego Zjednoczenia Wojskowego z patrolu podporucznika Władysława Grudzińskiego ps. „Pilot”

Mszy św. w kościele parafialnym w Nunie będzie przewodniczyć, wygłosi homilię i poświęci tablicę pamiątkową ks. kanonik dr Piotr Grzywaczewski – Kanclerz Kurii Diecezjalnej Płockiej. Odsłonięcia tablicy dokonają natomiast przedstawiciele rodzin poległych żołnierzy.

Patronat medialny nad uroczystościami objęły: Katolickie Radio Diecezji Płockiej, „Gość Niedzielny – Gość Płocki” oraz „Życie Nasielska”.

Będzie nam niezmiernie miło wspólnie uczcić Niezłomnych Żołnierzy podziemia antykomunistycznego, którzy wierni złożonej przysiędze po zakończeniu II wojny światowej walczyli o wolną i niepodległą Polskę. Bądźmy tego dnia razem.

Proboszcz Parafii. pw. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Nunie

ks. Waldemar Marciniak