W dniu 16 sierpnia o godz. 16:00 na terenie Skweru Bohaterów Wojny 1920 r. przy ul. Kościuszki miał miejsce finał biegu upamiętniającego walczących 100 lat temu żołnierzy nad Wkrą i w bitwie o Nasielsk zorganizowany przez stowarzyszenie Nasielsk Baszta Team. Każdy ze zgłoszonych uczestników otrzymał pamiątkowy medal, który za awersie zawierał walczących żołnierzy na tle orła wz. 1919, zaś na rewersie order Virtuti Militari.

Jednym z punktów uroczystości było przekazanie przez Prezesa stowarzyszenia Nasielsk Baszta Team - Pana Roberta Sierzputowskiego na ręce Burmistrza Nasielska Pana Bogdana Ruszkowskiego oraz Przewodniczącego Rady – Pana Jerzego Lubienieckiego obrazu gen. Aleksandra Osińskiego.

W wydarzeniu wzięli udział biegacze, rowerzyści, mieszkańcy oraz władze samorządowe Gminy Nasielsk. Na najmłodszych czekały vouchery na lody i przepyszną granitę.

fot. K.Miller