IMG 8813W niedzielę, 16 września 2018 r. podczas uroczystości rodzinnej zorganizowanej  w „Aksamitce” Pani Helena Renkiewicz z Nasielska świętowała swoje setne urodziny. Z tej niecodziennej okazji wzniesiono symboliczny toast szampanem i odśpiewano życzenia „dwieście lat”. Następnie najstarszy syn Pani Heleny – Mirosław odczytał przygotowane specjalnie na tę okazję przemówienie, w którym przywitał przybyłą na uroczystość rodzinę oraz gości, a także podziękował mamie za to, że jest i zawsze była ostoją rodziny. Za jej ciepło i miłość okazywaną każdego dnia na wiele sposobów. Potem syn Jan odczytał list gratulacyjny, jaki Pani Helena otrzymała od Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Z inicjatywy rodziny z najlepszymi życzeniami przybyli również do Szanownej Jubilatki: Burmistrz Nasielska Bogdan Ruszkowski wraz z Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Ewą Mikulską oraz pracownikiem Wydziału Administracji i Nadzoru Martą Paczkowską. Burmistrz składając życzenia wszelkiej pomyślności podkreślił niecodzienną i doniosłą chwilę, jaką jest jubileusz 100–lecia urodzin. Niewiele osób ma możliwość doczekania tak pięknego jubileuszu. To czas, który dla większości z nas wydaje się nie do osiągnięcia. Czas, w którym możemy wiele doświadczyć, posmakować szczęścia i radości, a także zaznać smutku. Wszystkie przeżyte chwile są dla nas niezwykle cenne i dają mądrość, którą możemy przekazać następnym pokoleniom. Przeżyte sto lat to nieoceniona skarbnica wiedzy, która ujęta w ramy książki mogłaby dawać innym wskazówki jak żyć. Oprócz życzeń burmistrz wręczył Pani Helenie kosz pięknych kwiatów i prezent. Po życzeniach przyszedł czas na skosztowanie smacznego obiadu i pysznego tortu urodzinowego.
Pani Helena Renkiewicz, z domu Kasiak urodziła się 29 października 1918 r. w Mogowie. Od 40 lat jest wdową po Józefie Renkiewicz, z którym zawarła związek małżeński w 1945 r. Jubilatka może być dumna ze swoich dzieci: Mirosława, Hanny, Elżbiety, Aliny, Jana oraz  z wnuków, prawnuków i praprawnuków. Pani Helena otoczona jest wspaniałą opieką najbliższej rodziny, a szczególnie córki Hanny u której aktualnie zamieszkuje. To właśnie rodzina okazuje Jej wiele serdeczności i miłości tworząc bezpieczną „przystań” na kolejne dni i lata.
Jeszcze raz życzymy Dostojnej Jubilatce szczęścia, zdrowia i wszelkiej pomyślności.