baner podglądW dniu 1 sierpnia br. o godz. 17.00 w Gminie Nasielsk rozlegną się syreny – zatrzymajmy się wówczas choć na chwilę i w zadumie wspomnijmy tych, którzy walczyli za wolność. Wspólnie podziękujmy Bohaterom Powstania Warszawskiego za niezwykłe męstwo i odwagę. W 2021 roku przypada 77. rocznica tego jakże ważnego w historii Polski wydarzenia. Również my nie możemy pozostać obojętni wobec heroicznej walki o wolną Warszawę, dlatego też w dniach 01.08.2021 r. – 02.10.2021 r. na terenie Nasielska wywieszone będą flagi państwowe.

Zachęcamy mieszkańców, aby w dniu 1 sierpnia br. także wywiesili biało-czerwone flagi jako hołd dla Powstańców Warszawskich.

Serdecznie zapraszamy również do Borkowa, gdzie 1 sierpnia br. Radny Janusz Gers wspólnie z druhami z OSP z Cieksyna oraz przedstawicielami Sołectwa Borkowo oddadzą hołd Bohaterom sprzed 77 lat. Zapraszamy na godz. 16:45 przy nowo powstałej altanie przy moście w Borkowie. O godz. 17.00 rozlegną się syreny z wozów strażackich i zostaną zapalone biało-czerwone race. Na koniec na zebranych będzie czekało ognisko.