borkowo 2020wwwW sobotę 22 sierpnia br. będziemy obchodzić 100. rocznicę „Bitwy nad Wkrą”. Bitwy, która zatrzymała bolszewików i pozwoliła Polakom na obronę niedawno odzyskanej niepodległości. Ze względu na obecną sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, tegoroczne uroczystości w Borkowie będą skromniejsze, ale pamięć o bohaterach 1920 r. uczcimy w sposób godny i należyty. O godz. 16:45 rozpocznie się Msza św. polowa, którą w imieniu Biskupa Polowego odprawi ks. ppłk. Marcina Kwiatkowskiego.

W trakcie uroczystości będziemy mieli okazję posłuchać gościnnego występu Orkiestry Wojskowej z Dęblina, pod batutą kpt. Andrzeja Greszty. Wojskową asystę zapewnią żołnierze z 2. Mazowieckiego Pułku Saperów z Kazunia.
100. rocznica „Bitwy nad Wkrą” została objęta Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości oraz Patronatem Honorowym Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka.

Burmistrz Nasielska organizuje obchody we współpracy z wójtami pobliskich gmin: Joniec, Nowe Miasto, Pomiechówek, Sochocin i Świercze oraz Parafią Rzymskokatolicką pw. św. Rocha w Cieksynie.