DSC 0153W dniach 15-17.09.2017 r. Nasielskie Środowisko Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej obchodziło 10-lecie swojej działalności na terenie naszego miasta. W związku z tym w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Konstytucji 3 Maja zorganizowano biwak harcerski, w którym uczestniczyło 130  harcerzy, harcerek i zuchenek z Północnego Mazowsza. W sobotę ( 16 września ) od samego rana można było spotkać na ulicach  Nasielska młodych skautów biorących udział w grze terenowej. Głównym tematem gry była historia naszego miasta. Na punktach stali zaprzyjaźnieni harcerze oraz osoby chcące podzielić się swoją wiedzą dotyczącą historii Nasielska. W tym miejscu dziękujemy p. Stanisławowi Tycowi-  Dyrektorowi Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Nasielsku oraz p. Danielowi Daleckiemu za fachową pomoc w czasie harcerskiej gry terenowej. W sobotę wieczorem, w hali sportowej odbyło się uroczyste świeczkowisko, na które licznie przybyli zaproszeni goście oraz rodzice naszych harcerek, harcerzy i zuchów. Wszyscy mogli wysłuchać gawędy ks. phm. Tadeusza Jabłońskiego, założyciela naszego środowiska oraz włączyć się w śpiew  harcerskich piosenek.

Bezpośrednio po świeczkowisku odbył się jubileuszowy bal harcerski, który rozpoczął zatańczony przez uczestników polonez, a następnie wszyscy mogli spróbować urodzinowego tortu. Harcerska impreza została poprowadzona przez zaprzyjaźnionego harcerza z Płocka - Jacka Patorę. Wszyscy doskonale bawili się i aż trudno uwierzyć, że czas tak szybko upłynął.W niedzielę uczestniczyliśmy wspólnie we Mszy świętej w naszym parafialnym kościele, dziękując Panu Bogu za 10 lat harcerskiej przygody. Na koniec chcielibyśmy wyrazić wdzięczność wszystkim osobom,  które  od wielu lat wspierają Nasielskie Środowisko ZHR. Dziękujemy Burmistrzowi Nasielska- Panu Bogdanowi Ruszkowskiemu za  wspieranie programów i działań realizowanych przez ZHR. Dziękujemy Pani Dyrektor SP Nr 1 - Katarzynie Świderskiej  za okazywaną pomoc oraz udostępnienie szkoły i hali sportowej  na czas jubileuszowego biwaku. Dziękujemy Pani Bożennie Zawadzkiej – Roszczenko - poprzedniej Dyrektor Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Nasielsku za życzliwość i wsparcie inicjatyw realizowanych przez ZHR. Dziękujemy przyjaciołom z ZHP wraz z przedstawicielem seniorów - Panem Januszem Konerbergerem, którzy uczestniczyli w naszej uroczystości, za wspólne tworzenie historii harcerstwa w dziejach Nasielska.

phm. Ewa Kamińska HR