3Miło nam poinformować, iż troje uczniów ze szkół z terenu Gminy Nasielsk zostało wyróżnionych w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „75. rocznica Bitwy o Monte Cassino”, zorganizowanym przez Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej. Wyróżnieniami uhonorowani zostali:

  • w kategorii klas IV-VI szkół podstawowych – OLIWIA KUCIŃSKA, uczennica szkoły Podstawowej w Popowie Borowym,
  • w kategorii klas VII-VIII szkół podstawowych i klas III gimnazjów – JULIA PIĄTEK, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku,
  • w kategorii szkół średnich – JAKUB KORYCKI, uczeń Zespołu Szkół Zawodowych w Nasielsku.

 

Nasi uczniowie zostali zaproszeni i wzięli udział w gali finałowej, która odbyła się w dniu 30 maja br. w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa. Podczas tej uroczystości odebrali oni medale, dyplomy oraz nagrody z rąk Pani Anny Marii Anders – Senatora Rzeczypospolitej Polskiej, Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów ds. dialogu międzynarodowego, a przede wszystkim córki generała Władysława Andersa (dowódcy 2 Korpusu Polskiego walczącego w bitwie o Monte Cassino) oraz pułkownika rezerwy Alfreda Kabaty – Prezesa Zarządu Głównego Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.

Gmina Nasielsk była partnerem Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej w ramach konkursu – przypominamy, iż w tym roku (3 marca) Burmistrz Nasielska – Pan Bogdan Ruszkowski podpisał ze Związkiem porozumienie o współpracy. W tym szczególnym dla naszych uczniów momencie na gali finałowej nie mogło zabraknąć przedstawiciela samorządu, którym był Sekretarz Nasielska – Pan Marek Maluchnik.

Warto dodać, iż wyróżnienia dla naszych trojga uczniów to wielkie osiągnięcie, bowiem w konkursie łącznie we wszystkich kategoriach wzięło udział około 2.000 uczniów szkół z całej Polski oraz uczniów polskich szkół z zagranicy. Serdecznie gratulujemy Oliwii, Julii i Jakubowi ich wyróżnień – jesteśmy z Was dumni! Jednocześnie zachęcamy wszystkich uczniów z naszej Gminy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych zarówno przez Gminę Nasielsk, jak również Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej i inne podmioty, o czym będziemy informować na naszej stronie internetowej oraz za pośrednictwem placówek oświatowych.