IMG 7962W sobotę, 10 lipca 2021 r. o godzinie 7.00 z parkingu przy Urzędzie Miejskim w Nasielsku już po raz piąty nasz Nasielski Rajd Motocyklowy wyruszył do Wilna, aby 13 lipca wziąć udział w obchodach 77. rocznicy ostatniej bitwy operacji Ostra Brama pod Krawczunami, gdzie poległ nasz rodak, od niedawna patron ronda w miejscowości Pniewo, legendarny dowódca I Brygady Wileńskiej Armii Krajowej – kpt. Czesław Grombczewski ps. Jurand.

Motocyklistów odprawił Burmistrz Nasielska gratulując godnej naśladowania, patriotycznej postawy i wspaniałej inicjatywy oraz ks. dr Piotr Wilkowski, który w pięknych słowach i modlitwie życzył motocyklistom szczęśliwego powrotu do domu i swoich rodzin.

W odprawie udział wziął także Sekretarz Nasielska – Marek Maluchnik, który poprosił Nasielski Rajd Motocyklowy o zabranie ze sobą w drogę szalika klubowego naszej drużyny piłkarskiej MLKS Żbik Nasielsk i promowanie jej za granicą.

W czasie uroczystości motocykliści w imieniu mieszkańców naszej gminy złożą pod pomnikiem poległych żołnierzy wieniec ufundowany przez Burmistrza Nasielska - Bogdana Ruszkowskiego.

Wydarzenie ma na celu promocję Nasielska na Wileńszczyźnie, oddanie należnego hołdu bohaterowi związanemu z Nasielskiem oraz pomoc rzeczową dla polskiej szkoły w m. Suderve – nasi motocykliści wraz z Panem Jerzym Lewandowskim – stryjecznym wnukiem kpt. Czesława Grombczewskiego zakupili zastawę stołową dla tamtejszej placówki.

Wyjazd odbył się pod patronatem Burmistrza Nasielska.