92912882 232856984627980 3916157511274594304 nDrodzy Mieszkańcy gminy Nasielsk!


W dniu wczorajszym Minister Zdrowia Pan Łukasz Szumowski poinformował, iż od 16 kwietnia 2020 r. (czwartek) będzie obowiązywał nakaz zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych.
Mając na względzie bezpieczeństwo naszych mieszkańców zakupiliśmy blisko 20 tysięcy maseczek, które będą dystrybuowane wśród mieszkańców miasta i gminy Nasielsk. Mamy w naszej gminie naprawdę wielu mieszkańców, dlatego też prosimy o cierpliwość i zrozumienie. Maseczki dotrą do nas pod koniec przyszłego tygodnia i będą sukcesywnie dystrybuowane. Nasze zdrowie w czasie epidemii jest najważniejsze, dlatego pamiętajcie Państwo, że mimo pięknej pogody, mimo zaopatrzenia się w maseczkę musimy zostać w domu.

 

W tym miejscu pragnę wyrazić zadowolenie i podziękowania dla osób, które pilnie przestrzegają restrykcji. Wszyscy chcielibyśmy, by ten ciężki czas już się zakończył, jednak musimy wspólnie wytrwać. Wierzę, że nasi mieszkańcy będą nadal tak rozsądnie podchodzić do sprawy i nie dopuszczać, by zachorował ktokolwiek z naszych bliskich. Dziękuję Państwu za każdą mądrą decyzję.

Na uwagę i pochwałę zasługują akcje szycia i dystrybucji maseczek, które funkcjonują w naszej gminie od końca marca. Dzięki tym akcjom, liczone już w tysiącach maseczki trafiły do służb mundurowych, medycznych, pracowników marketów, domów opieki, MOPS-u i wielu innych. To jeszcze nie koniec, bo nasi mieszkańcy szyją dalej!

Jestem pełen podziwu dla postawy naszych mieszkańców. Wierzę, że nasza gmina będzie przykładem solidarności i wyrazem troski o nas i nasze zdrowie.
Przypominamy, że jesteśmy do Państwa dyspozycji pod nr tel. /23/6933000 lub e-mail: , na stronie internetowej www.nasielsk.pl w zakładce Kontakty mogą Państwo znaleźć numery telefonów do interesujących Państwa działów. Staramy się wszystkie sprawy prowadzić bezzwłocznie.

Z poważaniem,
Bogdan Ruszkowski
Burmistrz Nasielska