burmistrz komunikatSzanowni Państwo,

chciałbym podzielić się z Państwem informacją dotyczącą podziału środków w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, który to powstał na podstawie uchwały Rady Ministrów z dnia 23 lipca 2020 roku. W ramach tegoż Funduszu Rząd przeznaczył łącznie 12 mld złotych na wsparcie inwestycji samorządowych. W pierwszej turze podziału rozdysponowano kwotę 6 mld zł, która to w całości trafiła do wszystkich gmin z terenu całej Polski. Gmina Nasielsk otrzymała z tego tytułu środki na inwestycje w wysokości 2.313.795,00 zł.

W drugiej turze podziału dla jednostek samorządu terytorialnego wszystkich szczebli, rozdysponowano kwotę 4,35 mld złotych. W ramach tej tury podziału Gmina Nasielsk złożyła 4 wnioski obejmujące dofinansowanie 80% wartości inwestycji, na następujące przedsięwzięcia:
– przedszkole i żłobek w Pieścirogach – wnioskowana kwota 4.200.000,00 zł,
– stadion miejski w Nasielsku – wnioskowana kwota 4.000.000,00 zł,
– ścieżka rowerowa – wnioskowana kwota 1.600.000,00 zł,
– ulice Podmiejska, Krupka, Łączna (mała obwodnica) – wnioskowana kwota 3.800.000,00 zł.
W wyniku rozstrzygnięcia podziału środków z przykrością pragnę Państwa poinformować, że nasza Gmina, podobnie jak inne gminy z powiatu nowodworskiego, nie otrzymała żadnych funduszy na wsparcie ww. inwestycji.

Ponadto informuję, że w trzeciej turze podziału, na którą właśnie trwa nabór, pozostały do rozdysponowania środki o wartości 1,65 mld zł. Chcę Państwa zapewnić, że konsekwentnie będziemy wnioskować o przyznanie dofinansowania na inwestycje, które będą realizowane na terenie naszej Gminy.


Burmistrz Nasielska
Bogdan Ruszkowski