burmistrz komunikat szczepienia

Szanowni Państwo!

Już ponad rok walczymy z groźną chorobą COVID-19. Przetrwaliśmy 3 fale pandemii, poddając się wielu ograniczeniom, zakazom i niedogodnościom po to, aby do minimum ograniczyć ilość zakażeń. Byliśmy w tym razem – przerażeni ale solidarni. Z nadzieją patrzyliśmy na zespół naukowców pracujących nad opracowaniem szczepionki, która będzie Nas chronić. Wielu z nas poczuło ulgę, gdy wreszcie to się udało.  Ostanie dane Ministerstwa Zdrowia napawają optymizmem – liczba zakażonych znacznie maleje. Jednak musimy pamiętać, że pandemia jeszcze się nie skończyła, a koronawirus wciąż jest bardzo niebezpieczny. Aby osiągnąć odporność zbiorową, musi zaszczepić się odpowiednio duży odsetek społeczeństwa. Bądźmy w tym dalej razem – dalej solidarni i odpowiedzialni. Tylko tak uda nam się ustrzec przed kolejną falą i na dobre wrócić do normalności.

Szanowni Państwo! Z niepokojem patrzę na fakt, iż w Naszej Gminie dwoma dawkami zaszczepiło się 6 760 osób, co stanowi tylko 33,8% (stan na 06.07.2021 r.) wszystkich mieszkańców. Dlatego apeluję do tych Państwa, którzy jeszcze tego nie zrobili, aby uczynili to jak najszybciej w trosce o zdrowie swoje, najbliższych oraz Nas wszystkich. Zdaję sobie sprawę z tego, że podjęcie decyzji o szczepieniu jest niezwykle trudne i wywołuje całą gamę emocji
- od radości i nadziei na to, że uda się wreszcie powstrzymać pandemię, po niepewność, a wręcz strach przed jej ewentualnymi skutkami, co jest naturalną ludzką reakcją przed nieznanym.
W związku z tym pragnę podjąć wszelkie możliwe działania, które pomogą Państwu zdecydować się na szczepienie.

Zdaję sobie sprawę, że wielu naszych mieszkańców może mieć problem z dotarciem do punktu szczepień z powodu złego stanu zdrowia (osoby leżące) – w takich sytuacjach pacjent będzie miał zagwarantowane szczepienie domowe, wystarczy umówić datę szczepienia na infolinii SPZOZ w Nasielsku  - /23/ 691 25 03 wew. 1 lub 510 648 690.

Osoby mające problemy z samodzielnym poruszaniem się zapewniam o możliwości zorganizowania transportu na szczepienie. Wystarczy zgłosić taką potrzebę w Wydziale Zarządzania Kryzysowego, Spraw Wojskowych i Obrony Cywilnej UM pod nr tel. /23/ 69 33 121.

Szanowni Państwo! Jeśli chcemy skutecznie zwalczyć COVID-19 musimy opierać się na nauce, a nie domysłach czy środkach zapobiegawczych. Ograniczenia, które obecnie obowiązują są tylko doraźnym rozwiązaniem, które nie doprowadzi do tego, że wirus całkowicie zniknie.

Możemy powstrzymać COVID-19 i powrócić w pełni do aktywności społecznych, zawodowych i rekreacyjnych! Szczepmy się!

ZADZWOŃ UMÓW SIĘ NA SZCZEPIENIE TEL. /23/ 691 25 03 wew. 1 lub 510 648 690.

Z poważaniem

Bogdan Ruszkowski

Burmistrz Nasielska