102870441 1360792750787615 7482095722715022571 o

Szanowni Mieszkańcy Gminy Nasielsk!

Listopad jest niezwykle ważnym miesiącem dla Polski i naszej gminy - odzyskanie upragnionej niepodległości oraz nadanie praw miejskich dla Nasielska. Każdego roku bardzo uroczyście i w podniosły sposób świętujemy te dwa wydarzenia. Obchody rocznicowe planowaliśmy rozpocząć we wtorek, 10 listopada w sali kinowej "NIWA". Po uroczystym odśpiewaniu hymnu narodowego i przemówieniach okolicznościowych miało nastąpić wręczenie statuetki "Lew Nasielska" oraz część artystyczna. W środę, 11 listopada planowaliśmy spotkać się jak co roku na cmentarzu parafialnym w Nasielsku i po złożeniu kwiatów na grobie żołnierzy udać się wspólnie na Mszę Św. w intencji Ojczyzny i naszej gminy.

 

Niestety z uwagi na panującą pandemię COVID-19, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Nasielsk, zmuszony jestem poinformować, że ww. uroczystości w tym roku nie odbędą się w tak uroczystej formie do jakiej się przyzwyczailiśmy.

10 listopada podczas skromnej uroczystości, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego, wręczymy nagrodę "Lew Nasielska". Natomiast 11 listopada wraz Przewodniczącym Rady Miejskiej Panem Jerzym Lubienieckim, osobiście złożę wiązankę na cmentarzu parafialnym. Wszystkim Państwu, a zwłaszcza przedstawicielom jednostek organizacyjnych gminy, OSP, stowarzyszeń rekomenduję i pozostawiam w Państwa gestii decyzję o indywidualnym złożeniu kwiatów na grobie żołnierzy, z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności. Nie pozwólmy by zatarła się pamięć o tych, którzy oddali życie w obronie wolnej Polski.

Szanowni Mieszkańcy Gminy Nasielsk, decyzja o zaniechaniu organizowania ww. uroczystości została podjęta w oparciu o komunikaty instytucji, których zadaniem jest dbanie o zdrowie i bezpieczeństwo obywateli naszego kraju. Proszę o jej zrozumienie i uszanowanie. W walce z tak trudnym przeciwnikiem jakim jest wirus SARS-Cov-2 musimy działać konsekwentnie i solidarnie. Wierzę, że przetrwamy ten trudny dla nas czas i za rok będziemy w sposób godny i uroczysty celebrować listopadowe wydarzenia.

Z wyrazami szacunku

Burmistrz Nasielska

Bogdan Ruszkowski