WP 20170625 20 23 32 ProW dniach 23.06-04.07.2017r. 58 kolonistów z gminy i miasta Nasielsk przebywało na wypoczynku letnim w Ełku. Organizatorem kolonii była Fundacja  „BĄDŹMY RAZEM”. Nabór 50-cio osobowej grupy kolonistów przeprowadził Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, zaś koszty pobytu na kolonii sfinansował Urząd Miejski w Nasielsku  (39 880 zł -50 osób x 799 zł). Na wypoczynku przebywało równocześnie 8 kolonistów pełnopłatnych sfinansowanych przez rodziców.W trakcie trwania kolonii realizowany był program profilaktyczny promujący zachowanie prozdrowotne życia bez środków odurzających oraz jak radzić sobie z problemami i wyzwaniami otaczającego świata. Program kolonii to: wycieczka na Litwę do Wilna, wycieczki krajowe: zwiedzanie Giżycka, Mrągowa, Mikołajowa, Stare Juchy, Gierłoże (Kwatera   Główna Hitlera), św. Lipki oraz zwiedzanie Ełku ( jezioro Ełckie, Ruiny Zamku Krzyżackiego, park linowy, kąpiel w basenie, udział we Mszy Świętej), gry i zabawy na „Orliku” - olimpiada sportowa - gry sportowe  - spacery po promenadzie parku, konkursy: plastyczne i artystyczne, chrzest kolonijny, randka w ciemno, na najlepszy plakat profilaktyczny ( „Narkotyki - Dziękuję nie biorę”, „Karykatura wychowawcy”, „Kartka z wakacyjnego kalendarza” itp.) konkurs czystości na najbardziej zadbany pokój.Na zakończenie kolonii najlepsi i najbardziej aktywni uczestnicy wypoczynku otrzymali dyplomy i nagrody.